تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1400 - 23:10
11 بازدید
کد خبر : 103209

پیام‌های نوروزی موزه‌داران جهانی به ایرانی‌ها + فیلم

پیام‌های نوروزی موزه‌داران جهانی به ایرانی‌ها + فیلم

اعضای ایکوم جهانی از ۱۵ کشور مختلف در پیام‌های جداگانه نوروز باستانی را به موزه‌داران ایرانی و مردم ایران تبریک گفتند. به گزارش ایسنا، این پیام‌های ویدئویی در سومین دورهمی سالانه موزه‌داران ایرانی که در روزهای پایانی سال برگزار شد، به دست اعضای ایکوم ایران (کمیته ملی موزه‌های ایران) رسید و آن‌ها موزه‌داران ایرانی را

پیام‌های نوروزی موزه‌داران جهانی به ایرانی‌ها + فیلم

اعضای ایکوم جهانی از ۱۵ کشور مختلف در پیام‌های جداگانه نوروز باستانی را به موزه‌داران ایرانی و مردم ایران تبریک گفتند.

به گزارش ایسنا، این پیام‌های ویدئویی در سومین دورهمی سالانه موزه‌داران ایرانی که در روزهای پایانی سال برگزار شد، به دست اعضای ایکوم ایران (کمیته ملی موزه‌های ایران) رسید و آن‌ها موزه‌داران ایرانی را از بهترین موزه‌داران دنیا معرفی کردند.

*پاول مارک – رئیس ایکوم نروژ -: «با بهترین آرزوها برای موزه‌های ایران، از نروژ»

*لنا میلینگر – کمیته بازاریابی و روابط عمومی ایکومِ سوئد -: «همکاران عزیزم در ایران، سال نو مبارک. برای شما سالی سرشار از سلامتی و موفقیت آرزومندم.»

*مارتا لورنسو – رئیس کمیته بین المللی موزه‌های دانشگاهی یومک از کشور پرتغال -: «نوروز مبارک»

*گوورگ اوربلیان – عضو هیات اجرایی ایکوم ارمنستان -: «از طرف کمیته ملی ارمنستان به جامعه موزه‌داران ایرانی سال نو و نوروز باستانی را تبریک می‌گوییم و برای شما سالی سرشار از عشق، محبت، صفا، صمیمیت، صلح و آرامش آرزومندیم.»

*توره دنیلسون – ایکوم سوئد -: «سلام من توره هستم از سوئد و برای تمام همکاران موزه‌ای از ایران آرزوی سالی پرشور و موفق را دارم. سال نو مبارک»

*رینا دیوان – رئیس کمیته ملی ایکوم هند -: «مایلم نوروز بسیار خجسته‌ای را برایتان آرزو کنم. امسال منتظر دیدار برخی از شما در کیوتو هستم. مایلم به دوستان، خصوصاً بانوان همکارم بگویم که ما به خانم‌های بیشتری در رأس مراکز هنری و موزه‌ها، نیاز داریم، زیرا این موضوع چشم‌اندازهای جدیدی را به منظور سیاست‌گذاری‌ها فراهم خواهد آورد؛ سیاست‌گذاری‌هایی که باعث فراگیرتر شدن موزه‌ها خواهد شد. من خود در کنفرانس آسپک ۲۰۱۸ در چابهار شاهد این بودم که زنان در ایران در موزه‌ها بسیار خوب کار می‌کنند. معتقدم تحت رهبری ریاست ایکوم خانم «سوی اکسوی»، حتی باید دستاوردهای بیشتر را انتظار داشته باشیم و مجدداً برای همگی نوروز بسیار خوشی را آرزو می‌کنم.»

 

*نیکیتا سمکوفسکی – اتاشه سفارت بلاروس در ایران -: «دوستان محترم عید بهار نوروز مبارک. از صمیم قلب برای شما خوشبختی، سلامتی کامل و همه بهترین‌ها را آرزومندیم.»

*هانزاده اورالمان – ایکوم ترکیه -: «همکاران عزیز ایرانی من، سال نو شما به جشن و فرخندگی. بهترین‌ها را برایتان آرزومندم و عشق و دوست داشتن را نثارتان می‌کنم.»

*محمد اختر جاوید – رییس ایکوم پاکستان -: «بیش از هر چیز اجازه می‌خواهم فرارسیدن نوروز و سال نو را خدمت همه شما تبریک عرض کنم. دوستان من، پاکستان روابط بسیار نزدیکی با ایران دارد. این قرابت نه تنها به خاطر دین مشترک بلکه به خاطر دو تمدن باستانی این کشورهاست.

تمدن دره سند که حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح شکل گرفت حاصل مهاجرت آریاییان از آسیای مرکزی به سمت ایران و پاکستان بود. بنابراین ما با همکاری مشترک باید از این میراث نگهبانی کنیم. از همه شما دعوت می‌کنم که از پاکستان بازدید کنید و با توسعه همکاری‌های مشترک، شبکه‌ای قوی میان موزه‌های ایران و پاکستان راه‌اندازی کنیم. متشکرم.»

*بنا میلینگر – عضو سابق کمیته MPR و ایکوم سنگال -: «سلام به همه در ایران. سال نو بسیار خوبی برایتان آرزومندم. امیدوارم سالی پر بار و پربازدیدکننده برای موزه‌هایتان در پیش باشد و برنامه‌های فوق العاده‌ای در سال جدید داشته باشید، موفق باشید و سال نو مبارک»

*جیحون امینلی – ایکوم آذربایجان -: «به شما عید نوروز و سال نو را تبریک می‌گویم. برای کشورتان آرزوی صلح و ثروت و توانگری دارم و به ویژه به موزه‌داران ایرانی تبریک مخصوص می‌گویم.»

*هانکه کیک – عضو هیات اجرایی کمیته نمایشگاه‌ها و تبادلات (ICEE) موزه ملی باستانی لایدن هلند -: «می‌خواهم به همه شما به خاطر تمامی کارهایی که در سال گذشته برای ارتقای موزه‌های ایران در جهان انجام دادید، تبریک بگویم. من این فرصت را داشتم که نگار ساغرچی (یکی از اعضای ایکوم ایران) را در سال گذشته میلادی در کنفرانسICEE در اسپانیا ملاقلات کنم. برای همه شما سال خوبی به همراه موفقیت‌های بسیار در ارتقای موزه‌هایتان در سال پیش رو آرزومندم.»

* کلود فوبر – مشاور در برنامه‌ریزی و آموزش موزه‌ها و میراث فرهنگی و مسئول برگزاری برنامه آموزشی بین‌المللی ایکوم ITC -: «سلام گرمتری به همه دوستان و همکاران ایرانی من. خیلی خوشحالم که می‌توانم بخشی از جشن شما به وسیله این ویدیو کوتاه باشم. از همه شما که توانستید در برنامه‌های ITC گذشته شرکت کنید، خاطرات بسیار خوبی دارم. فکر می‌کنم وقتی به عنوان یک گروه در نظر می‌گیرم، شرکت کنندگان ایرانی بهترین شرکت کنندگان در برنامه ITC بودند. همان طور که یک ضرب‌المثل افریقایی می‌گوید: کسانی که به گذشته‌شان احترام نمی‌گذارند حقی برای آینده ندارند و معتقدم با احترام به سراسر جهان، با کارهای بزرگی که هر یک از شما انجام می‌دهید به ما کمک می‌کند که حال را بهتر درک کنیم و برای آینده مهیاتر باشیم. دوباره به شما برای یک سال موزه‌ای تبریک می‌گویم.»

*نسرین چاوداری – عضو موزه ملی بنگلادش و ایکوم ملی بنگلادش – نیز در پیامی کوتاه سال نو را تبریک گفت.

* آماریسوا گالا هم که در ابتدای پیامش، خود را دوست ایران از هند، دانمارک و استرالیا معرفی می‌کند، در پیامی گفت: «در این لحظه برایتان بهترین‌ها را از کوالالاکپور از کنفرانس جهانی هنر آرزو می‌کنم که نزدیک به دوهزار شرکت‌کننده از ۱۶۷ کشور یکدیگر را در مورد خلاقیت و توسعه فرهنگی ملاقات کردند.

عاشق ایران هستم و دو پیام برایتان می‌فرستم. نخست این‌که موزه‌ها مراکزی برای خلاقیت و ارائه هنرهای معاصر هستند. موزه‌ها زنده هستند نه بی تحرک و ثابت. لطفاً موزه‌ها را با داستان‌های معاصر و دیدگاه‌ها و تفسیرهای جدید احیا کنید.

دوم اینکه نوروز در لیست میراث جهانی ناملموس ثبت شده است.

و در تعدادی از کشورها جشن گرفته می‌شود. در هند، پاکستان، بنگلادش و مسلماً امپراطوری بزرگ ایران که ما را برای جشن گرفتن این میراث ناملموس دعوت می‌کند و من بهترین‌ها را برای موزه‌های ایران آرزو می‌کنم و آن‌ها حافظ میراث ناملموس در هر دو، ایران و منطقه هستند و مشتاق این هستم که به زودی شما را در ایران زیارت کنم. در حال حاضر که در هند زندگی می‌کنم که خیلی از استرالیا به ایران نزدیک‌تر است. نوروز خیلی خوبی داشته باشید با شیرینی‌های ایرانی که خیلی خوشمزه هستند.»

*نلی عبود – عضو ایکوم لبنان و مدیر فرهنگی موزه هنرهای مدرن و معاصر – که خود را بنیانگذار یک تشکل مردم‌نهاد به نام «موزئو لب» معرفی و هدف از ایجاد تشکیلات خود را ترویج میراث فرهنگی از طریق فعالیت‌های عملی توصیف می‌کند، خطاب به موزه‌داران ایرانی گفت: «می‌خواهم نوروز را به شما تبریک بگویم» او نوروز را به سه زبان انگلیسی، فرانسه و عربی تبریک گفت.

*میکا نیمان – رئیس کارگروه کورفرنس – عضو کمیته بین‌المللی سیداک فنلاند از هلسینکی فنلاند نیز در پیام ویدئویی خود گفت: «همانطور که می‌بینید، هنوز در انتظار بهار هستیم، طبیعت هنوز در خواب زمستانی است، اما اولین پرندگان مهاجر در حال آمدن هستند، آن‌ها به دنبال ندایی درونی، از تمام مرزها عبور می‌کنند، ایده‌ ما هم عبور از مرزهاست. چشم‌انداز من خلق یک سرویس فرهنگی و تماتیک دیجیتالی است. امیدوارم روزی بتوانیم کار جالب و مشترکی را با یکدیگر به سرانجام برسانیم.»

* رضا دبیری‌نژاد – عضو ایکوم ایران و مدیر موزه ملک – نیز در بخشی از پیامِ خود گفت: «به‌خاطر زندگی باید امید را از دست ندهیم. ما اگر نمی‌توانیم به هم امید دهیم لااقل می‌توانیم سبب‌ساز ناامیدی بیشتر خود نشویم، هر کدام باید به عزیزان‌مان امید دهیم، بهانه امید شویم و یادآور دلگرمی با هم بودن. سالی مبارک و امیدهای روشن و برآمده از خودمان آرزو می‌کنیم.»

*همچنین «سوای آکسوی» – رئیس شورای جهانی موزه‌ها – نیز به اعضای ایکوم ایران، به سومین دورهمی موزه‌داران خوانده شد. او در این پیام اعضای ایکوم ایران را یکی از فعال‌ترین کمیته‌های ملی در سال‌های گذشته دانسته است: «گردهمایی سالانه موزه‌داران ایران، یکی از موقعیت‌های مغتنمی است که متخصصان موزه‌ها جهت تبادل تجارب و آرا، همکاری‌ها و پروژه‌های مشترک و مهارت‌افزایی و شبکه‌سازی گردهم آیند. اعضای ایکوم ایران یکی از فعال‌ترین کمیته‌های ملی در سالهای اخیر بوده‌اند و بدین جهت به مدیریت و اعضای این کمیته تبریک می‌گویم.»

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.