تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دی 1400 - 10:52
118 بازدید
کد خبر : 178465

پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری دهان است

پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری دهان است

ایسنا/اردبیل متخصص بیماری‌های دهان، فک و صورت گفت: پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری دهان است.   مقداد ذکاوتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: درمان پوسیدگی دندان وابسته به پیشرفت ضایعه است که می‌تواند از ترمیم سطحی تا ترمیم‌های پیچیده یا گذاشتن روکش برای دندان یا کاشت ایمپلنت متفاوت باشد. وی اضافه کرد: در مواقع خیلی شدید

پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری دهان است

ایسنا/اردبیل متخصص بیماری‌های دهان، فک و صورت گفت: پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری دهان است.

 

مقداد ذکاوتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: درمان پوسیدگی دندان وابسته به پیشرفت ضایعه است که می‌تواند از ترمیم سطحی تا ترمیم‌های پیچیده یا گذاشتن روکش برای دندان یا کاشت ایمپلنت متفاوت باشد.

وی اضافه کرد: در مواقع خیلی شدید که راه درمانی وجود ندارد کشیدن دندان توصیه می‌شود اما با مراجعه به‌موقع و منظم به دندانپزشک می‌توان از پوسیدگی‌های بیشتر جلوگیری کرد.

این دندانپزشک اردبیلی ادامه داد: برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته می‌توان از ایمپلنت یا تراش دو دندان مجاور و ساخت روکش استفاده کرد و پروتز متحرک برای بی‌دندانی‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ذکاوتی با اشاره به اینکه ویزیت دوره‌ای دندانپزشکی می‌تواند از بیماری‌های احتمالی تا حد زیادی جلوگیری کند، تشریح کرد: مردم بایستی دقت کنند که ویزیت دوره‌ای دندانپزشکی مهم است که موجب پیشگیری می‌شود و همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

وی با بیان اینکه اکثر مردم بهداشت دندان متوسط و پایین‌تری دارند، ادامه داد: زمانی که بهداشت پایین‌تر است هر شش ماه بایستی به دندانپزشکی مراجعه کرد.

این دندانپزشک اردبیلی با بیان اینکه برای بهداشت دندان متوسط مراجعه به‌صورت هر ۹ ماه یکبار باید انجام شود، گفت: در مواقع بهداشت خوب هر یک سال یکبار و در مواقعی که بهداشت دندان عالی باشد هر سه سال یکبار باید به دندانپزشک مراجعه کرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا هزینه دندانپزشکی در ایران بالاتر و گران‌تر است، تصریح کرد: هزینه دندانپزشکی در ایران کمتر از یک بیستم کشورهای همسایه است و در شرایط فعلی اقتصادی باتوجه‌به هزینه مواد و تجهیزات دندانپزشکی حاشیه سود برای دندانپزشکی کم شده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.