تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آذر 1400 - 16:26
56 بازدید
کد خبر : 172515

عملکرد مدیریت شهری در این دوره حاکی از کاهش هزینه های شهر است

عملکرد مدیریت شهری در این دوره حاکی از کاهش هزینه های شهر است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: عملکرد مدیریت شهری در این دوره حاکی از کاهش هزینه های شهر است. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای دویست و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران، گفت: در سالروز ورود ویروس کرونا، این بیماری در طول یکسال ۶۰ هزار فوتی و یک و نیم میلون نفر مبتلا به

عملکرد مدیریت شهری در این دوره حاکی از کاهش هزینه های شهر است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: عملکرد مدیریت شهری در این دوره حاکی از کاهش هزینه های شهر است.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای دویست و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران، گفت: در سالروز ورود ویروس کرونا، این بیماری در طول یکسال ۶۰ هزار فوتی و یک و نیم میلون نفر مبتلا به جا گذاشت.

وی افزود:  از امروز بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار شورا قرار می گیرد، مدیریت شهری در این مقطع یکی از سخت ترین دوره های خود را از نظر کمبود منابع مالی بدلیل همزمانی رکود اقتصادی، تورم، کرونا و کاهش ارزش پول ملی، سپری می کند و با این وجود تلاش ما براین بوده است که از طریق کاهش هزینه های غیرضروری و چابک سازی مدیریت، بدون شهرفروشی و واگذاری سرمایه های شهر، هزینه های اداره شهر را تامین کنیم.

وی ادامه داد: منابع لایحه بودجه در مجموع بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان می باشد که بدون احتساب تبصره ها، منابع اصلی آن حدود ۳۸ هزار میلیارد تومان می باشد، این عدد در مقایسه با لایحه بودجه سال ۱۳۹۶، حدود ۹۰ درصد ظرف ۴ سال، افزایش دارد در حالیکه آمار تورم رسمی کشور بالاتر از ۳۰۰ درصد در این دوره بوده است و قدرت برابری ارز نیز در این دوره در برابر پول ملی، بیش از ۷۰۰ درصد افزایش داشته است و این امر نشان از کاهش هزینه های اداره شهر دارد که باید از افتخارات دوره پنجم بدانیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: رویکرد شورا در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مدیریت شهری، برآوردهای واقعی و قابل تحقق از منابع بوده است و برهمین اساس کمیسیون برنامه و بودجه، منابع لایحه را ۱۸۰۰ میلیارد تومان کاهش داده است که به همین اندازه مصارف نیز باید کاهش یابد.

هاشمی اظهار کرد: یکی از نقاط ضعف عملکرد شهرداری در سالهای اخیر، عدم استفاده از بودجه غیرنقد برای توسعه وعمران شهر بوده است که امیدواریم در فرصت باقیمانده سال ۹۹ و سال آینده از این ظرفیت استفاده بیشتری بشود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: متاسفانه در دوران کرونا و با وجود همه مشکلات و بار اضافه ای که به مدیریت شهری تحمیل گردید، نه تنها دولت از منابع مصوب ستاد ملی کرونا، مبلغی را جهت جبران خسارتهای مدیریت شهری اختصاص نداد، بلکه حتی وظایف قانونی دولت نسبت به مدیریت شهری نیز بطور ناقص در اعتبارات تخصیص یافت که نتیجه آن را شهروندان تهران در عدم توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی و ازدحام آن در شرایط کرونا مشاهده می کنند که امیدواریم در این بخش نیز در فرصت باقیمانده در بخش اوراق مشارکت و یارانه حمل ونقل عمومی تحولات مثبتی صورت پذیرد. متاسفانه اوراق مشارکت سال ۹۹ هنوز از طریق بانک های عامل محقق نشده است.

منبع:ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.