تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 مهر 1400 - 21:34
26 بازدید
کد خبر : 15354

شهردار اصفهان: رویای ما شهر اسلامی است

شهردار اصفهان: رویای ما شهر اسلامی است

 شهردار اصفهان گفت: هر کسی برای این شهر رویایی دارد و رویای ما شهر اسلامی و تجلی اسما الحسنی در دل شهر اصفهان است. علی قاسم زاده در مراسم تکریم و معارفه شهردار اصفهان که صبح امروز (پنجشنبه_۸ مهرماه) در مسجد امام(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه اصفهان شهری است که هویت دارد و

شهردار اصفهان: رویای ما شهر اسلامی است

 شهردار اصفهان گفت: هر کسی برای این شهر رویایی دارد و رویای ما شهر اسلامی و تجلی اسما الحسنی در دل شهر اصفهان است.

علی قاسم زاده در مراسم تکریم و معارفه شهردار اصفهان که صبح امروز (پنجشنبه_۸ مهرماه) در مسجد امام(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه اصفهان شهری است که هویت دارد و باید به عنوان امانت به آیندگان بسپاریم، اظهار کرد: نباید نسبت به این شهر بی احترامی کنیم و یا کاری کنیم که از عملکرد ما وزر و وبالی به دامن این شهر بنشیند.

وی با بیان اینکه هر کسی برای این شهر رویایی دارد، گفت: رویای ما شهر اسلامی و رفتن به سمت شهر اسلامی است. از شهر اسلامی تعابیر متعددی شده است، برخی متوقف در علائم و نشانه‌هایی مثل مساجد شده اند که درست است اما به پوسته شهر اختصاص دارد، درحالی که هر شهری به غیر از جسم، روحی دارد.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه روح شهر اسلامی تجلی اسما الحسنی در دل شهر است، افزود: به همان میزان که اسما الحسنی در شهر تجلی داشته باشد آن شهر می تواند ادعا کند که شهر اسلامی است، شهری که عدالت باید در آن موج بزند، علم و عالم مورد تکریم باشد، زیباترین شهر باشد، شهر اسلامی باید مظهر همه اسما الهی باشد و میزان اسلامی بودن آن در همین موضوع است.

وی ادامه داد: صرف تعظیم شعار و حفظ نشانه ها باعث نمی شود شهری اسلامی باشد، اگرچه بسیار مهم است اما نمی توانیم بدون توجه به ویژگی های اصلی، ادعای شهر اسلامی کنیم.

قاسم زاده با بیان اینکه نظام آفرینش، نظام احسن است، گفت: انتطار احسن الخالقین از ما احسن العمل است. اگر امروز همه کارهای ما احسن باشد فردا هم باید به فکر احسن باشیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه زحمات زیادی در طول دوره مدیریت شهری کشیده شده و هرکسی تلاش کرده حال شهر را بهتر کند، ابراز امیدواری کرد که شعار زندگی خوب در شهر اتفاق افتد.

وی گفت: همانطور که انتظار مردم و علمای شهر است باید در شهرداری اصفهان به سمت درآمد پاک برویم، چراکه رزق پاک به روح شهر جلا می بخشد، اما درآمد شبهه ناک آدم را خسته می کند. رزق حلال همانطور که برای افراد مهم است برای شهر هم مهم است. امروز بودجه خوبی داریم اما بخشی از آن از درآمدهایی است که ریشه در نارضایتی مردم و استقراض و وام دارد.

قاسم زاده با بیان اینکه قرار است شهر را با مشارکت آحاد مردم اداره کنیم، خاطرنشان کرد: در این دوره مدیریت شهری فقط به محورهای اصلی و معابر شهر اکتفا نمی‌کنیم، به دل محلات خواهیم رفت.

به گزارش ایسنا، شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: معتقدم کار در مدیریت شهری به ویژه به عنوان شهردار حرکت روی پل صراط است که هم می‌شود از این مسیر به بهشت رفت و هم قعر جهنم. از خدا استمداد می طلبم کمک کند از مسیر این صراط به بهشت بروم.

محمد نورصالحی_رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این ‌مراسم با تاکید بر اینکه پروژه‌های عمرانی شهر باید با قدرت و قوت ادامه پیدا کند، گفت: جمع شورای ششم فقط این هدف را نداشت که پروژه های شهر را تکمیل کند، هدف ایجاد تحول است.

وی افزود: اتمام پروژه‌های عمرانی کار لازم و ضروری است، اما نحوه کسب درآمد و هزینه در شهر نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به پیام انتخاب علی قاسم زاده به عنوان شهردار اصفهان اشاره و اظهار کرد: پیام این انتخاب توجه به زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی در کنار توجه به زیرساخت های عمرانی شهر است و امیدواریم کارنامه موفقی از حضور نیروهای انقلابی در این دوره ارائه کنیم.

در بخش پایانی مراسم کلیدی که توسط یکی از هنرمندان اصفهان ساخته و با اشعاری از کمال الدین اسماعیل مزین شده به شهردار جدید اصفهان سپرده شد.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.