تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 مهر 1401 - 13:50
32 بازدید
کد خبر : 202564

راهنمای دریافت ویزای نروژ

راهنمای دریافت ویزای نروژ

  جهت اخذ ویزای نروژ، داشتن اطلاعات کافی و مطالعه راهنمای دریافت ویزای نروژ ضروری است. درصورتی‌که برای اولین بار جهت اخذ ویزای کشورهای اروپایی اقدام می‌کنید، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان آژانس گردشگری یوروپ تورز استفاده کنید. این مجموعه چندین سال است که درزمینهٔ اخذ ویزای کشورهای اروپایی فعالیت می‌کند و برای دریافت

 

جهت اخذ ویزای نروژ، داشتن اطلاعات کافی و مطالعه راهنمای دریافت ویزای نروژ ضروری است. درصورتی‌که برای اولین بار جهت اخذ ویزای کشورهای اروپایی اقدام می‌کنید، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان آژانس گردشگری یوروپ تورز استفاده کنید. این مجموعه چندین سال است که درزمینهٔ اخذ ویزای کشورهای اروپایی فعالیت می‌کند و برای دریافت وقت سفارت نروژ و سایر کشورهای اروپایی و انجام کلیه مراحل دریافت ویزای نروژ در خدمت هم‌وطنان عزیز می‌باشد.

کشور نروژ یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است. به همین خاطر متقاضیان دریافت ویزای این کشور باید قوانین و شرایط دریافت ویزای شینگن را بدانند. در غیر این صورت ویزای آن‌ها ریجکت می‌شود. بسیاری از درخواست‌های ویزا در طی سال‌های اخیر توسط سفارت این کشور و شده است. در این مقاله با بررسی شرایط دریافت ویزای نروژ، مدارک ویزای نروژ و شرایط و قوانین دریافت ویزای کشورهای منطقه شینگن در خدمت شما هستیم. جهت کسب اطلاعات دقیق تر و جلوگیری از ریجکتی ویزای نروژ با ما همراه باشید.

۱.نکات مهم جهت دریافت ویزای نروژ

شرایط ویزای نروژ برای شهروندان ایرانی دشوار شده است و متقاضیان در صورت عدم ارائه دعوتنامه نروژ نمی توانند ویزای این کشور را بگیرند؛ بنابراین یکی از نکات مهم قبل از اقدام برای درخواست ویزای نروژ دارابودن دعوتنامه است.

دعوتنامه نروژ انواع مختلفی دارد و هر یک از متقاضیان با توجه به هدف سفر باید دعوت نامه مربوط به ویزا را ارائه کنند. به عنوان مثال اگر افراد خانواده، دوستان یا نزدیکان شما در این کشور زندگی می‌کنند. می‌توانند برای شما یک دعوت نامه خویشاوندی ارسال کنند و یا درصورتی‌که برای کار به کشور نروژ سفر می‌کنید باید یک دعوت نامه کاری از کارفرمای نروژی ارائه کنید. دعوت نامه تحصیلی از دانشگاه های معتبر نروژ نیز مورد تایید می‌باشد.

، شرط دیگری که متقاضیان برای دریافت ویزای نروژ باید داشته باشند ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر است. درصورتی‌که متقاضی تمکن مالی کافی برای دریافت ویزای نروژ را نداشته باشد، نمی تواند ویزای این کشور را دریافت کند.

 گردش حساب سه ماه آخر متقاضی نیز میزان تراکنش های انجام شده در سه ماه آخر است. افسر سفارت نروژ با بررسی تراکنش های انجام شده درسه ماه آخر متوجه می‌شود که چه تعداد تراکنش در این سه ماه انجام شده و با چک کردن مبالغ ورودی و خروجی و این‌که این مبالغ از کجا وارد حساب شده، متوجه می‌شود که فرد توانایی مالی کافی برای اقامت در کشور نروژ را دارا می‌باشد.

دقت کنید که امکان فریب افسر سفارت وجود ندارد. چرا که این تراکنش ها با دقت بررسی می شوند و درصورتی‌که تنها برای ویزا این مبالغ را به حساب خودتان واریز کرده باشید، افسر سفارت متوجه می‌شود و ویزای شما را ریجکت می کند.

۲.مراحل دریافت ویزای نروژ

کشور نروژ عضو پیمان شینگن است. متقاضیان برای دریافت ویزای این کشور و ارسال درخواست ویزا باید به سایت رسمی سفارت نروژ مراجعه کنند. دفتر سفارت نروژ در شهر تهران و فرمانیه قرار دارد. متقاضیان باید پس از دریافت وقت سفارت این کشور به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنند. در این بخش مراحل دریافت ویزای نروژ را به ترتیب مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 اولین مرحله از دریافت ویزای نروژ مراجعه به وب سایت رسمی نروژ و تکمیل فرم درخواست ویزا است.

 ابتدا شهروندان ایرانی باید یکی از انواع ویزای نروژ را انتخاب کنند و مشخصات خود را در فرم مربوطه وارد کنند.

پس از تکمیل فرم و بارگذاری اطلاعات خواسته شده در این فرم به صورت اینترنتی یک ایمیل برای متقاضیان در ارسال می‌شود و وقت سفارت برای آن‌ها تعیین می‌شود.

معمولاً بین دو تا سه هفته بعد یک وقت سفارت برای متقاضیان مشخص می‌شود. بهتر است شش ماه قبل از تاریخ پرواز، کارهای مربوط به درخواست ویزای نروژ را انجام دهید. چرا که ممکن است به هر دلیلی در طول این پروسه دچار مشکل شوید؛ بنابراین بهتر است که که از قبل کارهای مربوط به دریافت ویزا را انجام دهید.

وقت سفارت نروژ مصاحبه دارد؛ بنابراین متقاضیان باید حتما در تاریخ و روز مشخص شده به سفارت نروژ مراجعه کنند و علاوه بر ارائه مدارک خواسته شده با توجه به نوع ویزا کارهای مربوط به انگشت نگاری را نیز انجام دهند.

 پس از انجام مصاحبه نروژ، هزینه‌های مربوط به ویزا نیز پرداخت می‌شود. هزینه ویزای نروژ با توجه به نوع ویزا، سن متقاضی و ملیت افراد متفاوت است. این هزینه باید به صورت نقدی و به یورو پرداخت شود.

درصورتی‌که متقاضیان درخواست ویزا نتواند افسر سفارت را قانع کنند که برای چه منظوری به این کشور سفر می کنند، ویزای آن‌ها ریجکت می‌شود؛ بنابراین با ظاهر موجه وارد سفارت این کشور شوید. وقت شناس باشید. به سوالات افسر سفارت با دقت پاسخ دهید و هدف سفر خود را مشخص کنید. به این صورت می‌توانید موفق به دریافت ویزای شینگن نروژ شوید. در غیر این صورت ویزای شما ریجکت خواهد شد.

 پس از ارائه مدارک افسر سفارت این مدارک را بررسی می‌کند و ممکن است ۲ تا ۳ هفته کاری بعد، جواب ویزا برای شما ارسال شود. در نهایت نیز می‌توانید با به همراه داشتن کارت شناسایی به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید و ویزای خود را دریافت نمایید.

۳.مدارک ویزای نروژ

مدارک مورد نیاز ویزای نروژ با توجه به نوع ویزای متقاضی متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی نروژ را دارند، باید مدارکی متفاوت از ویزای توریستی نروژ آماده کنند. در این قسمت به مدارک کلی و عمومی مورد نیاز برای دریافت ویزای نروژ اشاره میکنیم.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای نروژ به صورت چاپی و امضا شده
 • گردش حساب سه ماه آخر متقاضی
 • اصل مدارک شناسایی به همراه ترجمه
 • اصل اسناد ملکی به همراه ترجمه
 • دعوتنامه نروژ
 • گواهی تمکن مالی
 • برگه تعیین وقت سفارت نروژ
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به نروژ
 • رزرو هتل
 • گذرنامه معتبر متقاضی به همراه گذرنامه های قبلی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای نروژ

۴.دلایل ریجکتی ویزای نروژ

انواع ویزای نروژ شامل ویزای تجاری، ویزای تحصیلی نروژ، ویزای توریستی نروژ و … می‌شود. همه متقاضیان دریافت ویزای نروژ باید مدارک خود را به صورت کامل و بدون نقص آماده کنند. از جمله دلایلی که باعث ویژگی ویزای نروژ می‌شود کامل نبودن مدارک است. بهتر است قبل از آماده کردن مدارک از کارشناسان مهاجرتی باتجربه آژانس گردشگری یوروپ تورز کمک بگیرید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

مبهم بودن دلیل سفر و عدم ارائه دلایل موجه به افسر سفارت این کشور برای سفر به نروژ نیز از دیگر دلایلی است که باعث ریجکتی ویزا می‌شود؛ بنابراین بهتر است که قبل از اقدام برای دریافت ویزای نروژ از مشاوره کارشناسان آژانس گردشگری یوروپ تورز استفاده کنید.

دارا بودن سابقه کیفری و سوء پیشینه نیز از دلایل رد شدن ویزای نروژ است.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.