تاریخ انتشار : سه شنبه 20 مهر 1400 - 19:35
23 بازدید
کد خبر : 42848

بازدارندگی نیروهای مسلح از دل سیستم های خودکفایی و تحقیقاتی بیرون آمده است

بازدارندگی نیروهای مسلح از دل سیستم های خودکفایی و تحقیقاتی بیرون آمده است

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان مشاور فرمانده معظم کل قوا در صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از دستاوردهای جدید سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش که به میزبانی نیروی زمینی انجام شد، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از منظر دانش، درک شناخت وضعیت در بین ارتش های منطقه در بالاترین جایگاه

بازدارندگی نیروهای مسلح از دل سیستم های خودکفایی و تحقیقاتی بیرون آمده است

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان مشاور فرمانده معظم کل قوا در صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از دستاوردهای جدید سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش که به میزبانی نیروی زمینی انجام شد، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از منظر دانش، درک شناخت وضعیت در بین ارتش های منطقه در بالاترین جایگاه قرار دارند.

 به نقل از ارتش، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان مشاور فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) در صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش که با حضور روسای ادارات تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش و نیروهای چهارگانه برگزار شد، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز در منطقه و حتی سطح جهانی از منظر دانش و درک شناخت وضعیت در بالاترین سطوح در میان همه ارتش های منطقه قرار دارد.
وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما دارای هوشمندی، عزم و اراده هستند افزود: ما باید درک درستی از وضعیت، ظرفیت، امکانات و قابلیت ها را در درون سازمان و سیستم خودمان ایجاد کنیم و مورد استفاده قرار دهیم که در یک وضعیت برتر و تعیین کننده نسبت به دشمنان قرار داشته باشیم.
سردار سرتیپ پاسدار دهقان تمامی دستاوردهای نیروهای مسلح را به برکت حضور فرماندهی معظم کل قوا در صدر این نیروها دانست و تصریح کرد: امروز پویایی نیروهای مسلح به برکت مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده معظم کل قوا است، این دینامیسمی که در مجموعه خودکفایی و حتی در حوزه های عملیاتی، سازمانی و آموزشی نیروهای مسلح وجود دارد کمتر در سازمان های دیگر مشاهده می کنیم.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: نوع نگاه که همواره زمان را سعی می کنیم ذخیره کرده و یا پیشتازی کنیم و گام های بلند را در بازه زمانی کوتاه برداریم و آن راهبرد اقدامات میان برد، مولفه ای است که مجموعه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را متفاوت و متمایز کرده است.
وی تحریم های دشمنان را نعمت و برکت خواند و گفت: ما با شعار “ما می توانیم” باورمندانه باید به موضوعات نگاه کنیم. سد غیر قابل پشت سر گذاشتن معنی و مفهوم ندارد و توان نیروی انسانی نیز محدودیتی ندارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی اسبق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: امروز و فرداها باید به این نکته توجه کنیم که فناوری های جدید همه صحنه های نبرد را تغیر می دهد و نیز موجب می شود تهدیدات و درگیری ها متفاوت تر شود.
سردار حسین دهقان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران دشمنان پای کار زیادی دارد، قرار است در عرصه یک درگیری احتمالی پیروزی از آن ما باشد، تا امروز ما با انتخاب راهبرد نامتقارن و جنگ نامتقارن و حتی در جنگ کلاسیک به لطف خدا توانسته ایم در سطحی بالا خود را حفظ کرده و به نقطه بازدارندگی برسیم، حفظ این بازدارندگی فعال از دل سیستم های خودکفایی و تحقیقاتی بیرون می آید.
سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان ادامه داد: امروز نیروهای مسلح و ارتش وضعیت خوبی دارند، آنچه که امروز به ما برتری می دهد و در صحنه نبرد ما را جلو می برد تشخیص و تمرکز روی اولویت ها است، مهم این است که چقدر می توانیم صحنه نبردهای آینده را با ظرفیت های تحقیقاتی گره بزنیم.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز ظرفیت صنعتی، تولیدی و دانشی کشور مهم و در یک وضعیت کاملا سطح بالا قرار دارد، اگر چه در حال حاضر وضعیت های علم و فناوری دفاعی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرده ولی باید عملیاتی شود.
وی با اشاره به اینکه فرزندان ملت در نیروهای مسلح عاشقانه و با روحیه جهادی کارهای بزرگی انجام داده اند، افزود: دستاوردهای جدید که امروز در سازمان های تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش ارائه شد محصول دانش تحقیقاتی و در بازه زمانی بسیار کوتاهی انجام شده است.
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.