تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1400 - 21:34
26 بازدید
کد خبر : 6120

کتاب « بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار » منتشر شد

کتاب « بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار » منتشر شد

 کتاب « بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار » نوشته رضا پورمحمدی به مؤسسه همت بوستان کتاب در ۴۱۶ صفحه منتشر شد . کتاب « بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار » نوشته رضا پورمحمدی به مؤسسه همت مؤسسه بوستان کتاب در ۴۱۶ صفحه منتشر شد . یکی از موانع تولید و اشتغال استفاده از

کتاب « بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار » منتشر شد

 کتاب « بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار » نوشته رضا پورمحمدی به مؤسسه همت بوستان کتاب در ۴۱۶ صفحه منتشر شد .

کتاب « بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار » نوشته رضا پورمحمدی به مؤسسه همت مؤسسه بوستان کتاب در ۴۱۶ صفحه منتشر شد .
یکی از موانع تولید و اشتغال استفاده از منابع مالی در قمار به مثابه یک فعالیت غیر مولد اقتصادی است ؛ در بسیاری از کشورها متولیان امور سیاسی و اقتصادی در کنار اتخاذ روش‌های غیر سرکوبگرانه از قانون به مثابه ابزاری برای مبارزه با این پدیده ضد اقتصادی و ضد اجتماعی استفاده کرده و قوانین مدنی و کیفری متعددی برای مقابله با آن پیش‌بینی کرده‌اند .
در فقه و حقوق اسلامی نیز مقررات ویژه‌ای در این زمینه وجود دارد که نشان دهنده توجه به پیامدهای تخریبگر شیوع این پدیده است .
اثر پیش رو به تبیین ماهیت فقهی و حقوقی قمار می‌پردازد و نشان می‌دهد چگونه تعریف ما از ماهیت قمار بر استنباط احکام و قوانین مرتبط با آن تاثیرگذار است؛ همچنین این اثر، ادله فقهی تحریم قمار را مطالعه و بازنگری می‌کند .
در بخش پایانی کتاب نیز احکام و قوانین مرتبط با عقد قمار در قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران بررسی شده است .
کتاب «بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار» در سه بخش با عناوین «مفاهیم و کلیات»، «بررسی فقهی حکم قمار» و «بررسی حقوقی حکم قمار» نگاشته شده است .
نویسنده در بخش اول این کتاب مباحثی همچون « تاریخچه و مفهوم شناسی»، «بررسی ماهیت قمار» و « شرایط اساسی برای صحت عقد قمار» را مورد تبیین قرار داده است .
در بخش دوم این کتاب نیز مباحث مختلفی مانند «عقد قمار با رهان همراه با آلات معدّه»، «عقد قمار با آلات معدّه بدون رهان »، «عقد قمار بدون آلات معده همراه با رهان»، «عقد قمار بدون آلات معده و رهان» و «فروع قمار» مورد بررسی قرار گرفته است .
بخش سوم این کتاب نیز شامل سرفصل هایی همچون « فلسفه جرم انگاری»، «تجاهر به قمار بازی»، «خریدن و حمل کردن و نگه داری آلات مخصوص قمار» و «مسئولیت مدنی در جرم قمار» است .
علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند .
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.