تاریخ انتشار : سه شنبه 6 مهر 1400 - 16:00
27 بازدید
کد خبر : 11223

کار سخت زوج گرشاسبی – ویسی / فرسنگ‌ها فاصله تیم‌های نفتی با عوامل موفقیت

کار سخت زوج گرشاسبی – ویسی / فرسنگ‌ها فاصله تیم‌های نفتی با عوامل موفقیت

 یک کارشناس فوتبال با بیان اینکه زوج گرشاسبی – ویسی در فولاد با پنجره بسته کار سختی دارند، گفت: بسته بودن پنجره یک توفیق اجباری برای استفاده از محصولات آکادمی باشگاه بود و قطعا ویسی و همکارانش، چهره‌های درخشان و فراوانی همانند حردانی‌ها را به فوتبال کشور معرفی خواهند کرد. امین یزدانی ابتدا درباره تغییر

کار سخت زوج گرشاسبی - ویسی / فرسنگ‌ها فاصله تیم‌های نفتی با عوامل موفقیت

 یک کارشناس فوتبال با بیان اینکه زوج گرشاسبی – ویسی در فولاد با پنجره بسته کار سختی دارند، گفت: بسته بودن پنجره یک توفیق اجباری برای استفاده از محصولات آکادمی باشگاه بود و قطعا ویسی و همکارانش، چهره‌های درخشان و فراوانی همانند حردانی‌ها را به فوتبال کشور معرفی خواهند کرد.

امین یزدانی ابتدا درباره تغییر و تحولات در باشگاه فولادخوزستان که قهرمانی جام حذفی فصل اخیر را به یدک می‌کشد، اظهار کرد: باشگاه فولاد برند فوتبال خوزستان به شمار می‌رود و انتظارات و توقعات‌ مردم فوتبال شناس و فوتبال فهم خوزستانی از این باشگاه بسیار بالا است. خروج زوج آذری-نکونام از باشگاه فولاد و به‌کارگیری حمید گرشاسبی در راس باشگاه، مرد سرد و گرم چشیده ورزش کشور که به خوبی با فضا، فرهنگ و جغرافیای فوتبال خوزستان آشنا است، همه علاقه‌مندان و دوستداران فوتبال و باشگاه مدرن فولاد را امیدوار کرد که این انتصاب، نوید روزهای درخشانی برای این باشگاه و فوتبال خوزستان است.
خروج مکوندی از کادر فولاد نکته مبهمی است
وی بیان کرد: اولین اقدام مثبت و ‌امیدوارکننده آقای گرشاسبی که در بدو ورود با پنجره بسته نقل و انتقالات باشگاه رو به رو شد، انتخاب عبدالله ویسی در راس کادرفنی بود. کادری که به جز یک مربی خارجی، سایر نفرات آن بومی هستند. کادری که از دیرباز خواسته اصلی و اساسی علاقه‌مندان فولاد و فوتبال خوزستان بوده است. البته در همان ابتدای کار شاهد جدا شدن بهروز مکوندی دستیار اول ویسی بودیم. مکوندی از مربیان فهیم، متین و با شخصیت فوتبال خوزستان است و خروج او نکته مبهمی درپی دارد که هنوز باشگاه نسبت به آن واکنش نشان نداده است.
کار سخت زوج گرشاسبی – ویسی با پنجره بسته
این کارشناس افزود: بسته بودن پنجره نقل و انتقالات باشگاه فولاد، کار زوج گرشاسبی – ویسی را سخت و دشوار می‌کند زیرا علاوه بر جدا شدن بازیکنان تاثیرگذاری چون احمدزاده، فروزان، آقاسی و نیک‌نفس، به دلیل بسته بودن پنجره، باشگاه قادر به جذب بازیکن نیست و نتوانست جایگزینی برای این چهار مهره تغیین‌کننده جذب کند اما مهمترین کار گرشاسبی تمدید قرارداد با بازیکنان مهم، تاثیرگذار و تعیین‌کننده‌ای چون لوسیانو پریرا، کولیبالی، موسوی، میری، درخشان‌مهر، حردانی و عباسی بود و سبب شد که شاکله اصلی و تیمی فولاد تا حدود زیادی دست نخورده باقی بماند، هرچند فولاد شدیدا نیاز به یک مهاجم نوک هدف و یک بازیکن طراح و پست ۱۰ دارد.
ویسی به جوانان خوزستانی باور دارد
وی با بیان اینکه بسته بودن پنجره یک توفیق اجباری برای استفاده از محصولات آکادمی باشگاه بود، عنوان کرد: این مهم می‌تواند دست ویسی را برای پر کردن جاهای خالی در پست‌های مختلف، باز بگذارد. ضمن اینکه ویسی نشان داده که همواره اعتماد به جوانان بومی، با انگیزه و مستعد خورستانی جواب داده است زیرا او به خوبی به پتانسیل جوانان جویای نام خوزستانی باور و ایمان دارد؛ به همین دلیل نیز قطعا ویسی و همکارانش از مسیر باشگاه فولاد در فصل جاری، چهره‌های درخشان و فراوانی همانند حردانی‌ها را به فوتبال کشور معرفی خواهند کرد.
یزدانی بیان کرد: من چشم‌انداز باشگاه فولاد در فصل جاری را با در نظر گرفتن سوپر جام که باید در چهار جبهه بجنگد، سخت و دشوار می‌بینم، مگر اینکه حداقل در نیم‌فصل، پنجره بسته نقل و انتقالات فولاد باز شود تا بتواند چند بازیکن سطح بالا و تاثیرگذار جذب کند زیرا بازی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با رقبای تا دندان مسلح سخت و دشوار است و ‌نیاز به بازیکنان پخته و باتجربه‌ای دارد اما نکته کلیدی در فولاد ورژن جدید، استفاده کادرفنی از جوانان مستعد بومی و اعتماد کردن به آن‌ها است که می‌توانند آینده باشگاه را تضمین کنند.
نفت آبادان باید برای سهمیه آسیایی رقابت کند نه سقوط
وی در ادامه نیز با بیان اینکه نفت آبادان و نفت ‌مسجدسلیمان همچنان درگیر مشکلات همیشگی هستند، گفت: داستان تیم صنعت نفت آبادان، حکایتی تکراری و خسته‌کننده‌ای شده است که همه ساله بر روح و روان هواداران عاشق پیشه برزیل ایران سوهان می‌کشد. صنعت نفت، این تنها امید زندگی برزیلی‌های ایران، با توجه به قدمتش باید حداقل برای کسب سهمیه آسیایی رقابت کند، نه برای فرار از سقوط. سوالی که همیشه ذهن هواداران‌ تیم‌های نفتی را به خود مشغول کرده، تامین هزینه‌های مالی و لجستیکی تیم‌های نفتی و غیرنفتیِ دولتی بوده است، موضوعی که ضرب المثل یک بام و دو هوا را در خاطرات مردم، زنده می‌کند.
دولت دلیل دوگانگی تیم‌داری در وزارتخانه صمت و نفت را مشخص کند
بازیکن سابق فوتبال خوزستان بیان کرد: در تیم‌ها و باشگاه‌هایی که زیر نظر دو وزارتخانه صمت و نفت اداره می‌شوند، دوگانگی را در تامین هزینه‌های این دو وزارتخانه به وضوح می‌توان دید. حال آن که آلاینده‌های شهرهای نفتی، به صراحت از شهرهای غیرنفتی برای زندگی سالم مردم آن منطقه بیشتر است. با این وضعیت چرا دولت محترم و منتخب، علت و دلیل این دوگانگیِ اظهر من الشمس را بین دو وزارتخانه صمت و نفت در نحوه و تامین هزینه‌های تیم داری برای علاقه‌مندان تیم‌های نفتی مشخص نمی‌کند؟ چرا باید تیم‌های نفتی کمتر از یک ماه مانده به رقابتی فشرده و فرسایشی لیگ برتر، کادر فنی و ‌بازیکن جذب کنند؟ ضمن اینکه مدیریت و کادرفنی تیم‌های نفتی نیز در فرصتی اندک، باید تیم‌های خود را ببندند و مهمتر اینکه، بهترین زمان فصل یعنی همان آماده‌سازی پیش فصل را هم از دست داده‌اند. مساله‌ای که تیم‌های نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان در چند فصل گذشته به شدت از آن آسیب دیده‌اند و حتی آن‌ها را تا مرز سقوط به لیگ پایین‌تر نیز پیش برده است.
برنامه‌ریزی تیم‌های نفتی فقط برای عدم سقوط است
وی عنوان کرد: تغییرات دائمی در کادر فنی و شاکله اصلی دو تیم نفتی خوزستانی سبب شده است که این دو تیم هیچ نگاه و نگرشی جهت رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده را نداشته باشند و به نوعی راهبرد و نقشه‌راه و استراتژی مشخصی برای آینده خود ترسیم نکرده‌اند و قطع به یقین حضور آن‌ها، فقط برای عدم سقوط به لیگ یک، برنامه‌ریزی شده است. فوتبال آبادان که روزگاری تغذیه‌کننده تیم‌های ملی فوتبال بود، به علت نداشتن یک راهبرد روشن و عدم برنامه‌ریزی سه‌گانه و تعطیل شدن عملی آکادمی‌اش، روز به روز به جای تامین و ‌تغذیه کردن تیم اصلی و صدور بازیکن به خارج استان، به واردکننده محض بازیکن غیربومی مبدل شده است.
دوره شومن بازی تمام شده است
یزدانی با اشاره به آگاهی و فهم بسیار هواداران خوزستانی، گفت: مربیان غیربومی که به خوزستان می‌آیند باید بدانند دوره شومن‌بازی و پرداختن به مشکلات شهری و معضلات اجتماعی جهت جذب حمایت هواداران تیم‌ها، به اتمام رسیده است‌ و این ترفند دیگر جواب نمی‌دهد. هواداران فوتبال فهم آبادانی و مسجدسلیمانی روی زمین همه چیز را متوجه می‌شوند و علل عقب‌گرد فوتبال شهرهای‌شان را حتی بهتر از کارشناسان خبره می‌دانند. سوار شدن روی موج احساسات و عواطف پاک هواداران تیم‌های نفتی خوزستان، ستم به فوتبال آبادان و ظلم به فوتبال شهر اولین‌ها و در نهایت به تاریخ فوتبال خوزستان است.
به‌کارگیری کمالوند کار عجیب و غریبی بود
وی افزود: به‌کارگیری آقای کمالوند در راس کادر فنی نفت مسجدسلیمان نیز از جمله کارهای عجیب و غریبی بود که مدیران بیگانه با فضای فوتبال مسجدسلیمان اتخاذ کردند زیرا نیروهای بومیِ کارآمد و آشنا به جو و فرهنگ فوتبالی در این شهر وجود دارند که مدیران نفت مسجدسلیمان می‌توانستند با به‌کارگیری آن‌ها در این فرصت اندک، تیم را شکل داده و به آن سر و سامان دهند اما به هرحال قرعه به نام فراز کمالوند، مارکوپولوی فوتبال ایران افتاد.
دو تیم نفتی خوزستان، فرسنگ‌ها با عوامل موفقیت فاصله دارند
این کارشناس فوتبال بیان کرد: مشکلات و نوع مدیریت دو تیم نفتی آبادان و مسجدسلیمان کاملا شبیه به یکدیگرند؛ عدم ثبات در مدیریت، عدم استفاده از نیروهای بومی متعهد و کاربلد در راس کادرفنی و همچنین عدم جذب بازیکنان بومی، نبود یا کم بها دادن به آکادمی‌های خود، مشکلات فراوان در تامین هزینه‌های مالی دو تیم نفتی خوزستان که در شان تاریخ فوتبال این دو شهر نبوده و نیست، تغییرات و ‌دگرگونی هرساله، مشکلات کلی و ریشه‌ایِ پیش از شروع فصل در انتخاب کادرفنی و بازیکنان دو تیم، شروع عالی و خیره‌کننده در چند دیدار ابتدای فصل و سپس افت شدید فنی (به علت از دست دادن زمان آماده‌سازی پیش فصل) و انباشته شدن مشکلات مالی و حاشیه‌ای و خلاصه هر آن چه که برای تیم‌داری در چنین سطحی از فوتبال نیاز است، مطلقا در این دو تیم مناسب نبوده و نیست و اگر سریعا راهکار منطقی و ریشه‌ای از سوی مسئولان این دو باشگاه گرفته نشود، این معضلات و مشکلات در آینده‌ای نزدیک، ممکن است این دو تیم را به سرنوشت تیم‌های نفت تهران و پارس جنوبی جم گرفتار کند. من روزهای سخت و دشواری را برای دو تیم نفتی خوزستانی در فصل جاری پیش‌بینی می‌کنم و قطعا در ادامه شاهد تغییراتی در کادر فنی هر دو تیم خواهیم بود که امیدوارم چنین مساله‌ای رقم نخورد. در موفقیت یک باشگاه -بخوانید تیم- عوامل مختلف و متغیرهای گوناگونی دخیل هستند که این دو تیم نفتی خوزستانی با آن‌ها فرسنگ‌ها فاصله دارند.‌
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.