تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آذر 1400 - 17:31
23 بازدید
کد خبر : 156675

وزیر کار: مدیران جوان از تهدیدها و طعنه ها نترسند

وزیر کار: مدیران جوان از تهدیدها و طعنه ها نترسند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز خط مقدم حرکت به سمت مدیریت عالی و میانی جوانان کشور، وزارت رفاه است گفت: مدیران جوان نباید در این راه از تهدیدها و طعنه ها بترسند. به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در خاتمه نشست گفت و شنود خود با جمعی از نخبگان جوان کشور در

وزیر کار: مدیران جوان از تهدیدها و طعنه ها نترسند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز خط مقدم حرکت به سمت مدیریت عالی و میانی جوانان کشور، وزارت رفاه است گفت: مدیران جوان نباید در این راه از تهدیدها و طعنه ها بترسند.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در خاتمه نشست گفت و شنود خود با جمعی از نخبگان جوان کشور در روز جوان با بیان اینکه موضوع جوانان به صورت شعارگونه سالهاست که مطرح می‌شود گفت: تن دادن به لوازم این شعار، کمی سخت است.

وی افزود: رئیس جمهور به موضوع شفافیت به عنوان گام اساسی در دولت تاکید کرده و جوانگرایی نخبگان به عنوان گفتمانی در دستورکار قرار گرفت.

وی با اشاره به فسادی که مانند موریانه به جان جامعه ای میافتد و فسادستیزی را ضروری می کند گفت: به چهل سالگی انقلاب رسیدیم و بتدریج از جوانی انقلاب در حال فاصله گرفتن هستیم. ما باید گام های جدی تری در سال های پیش رو برداریم. مقام معظم رهبری نیز بیانیه گام دوم انقلاب را ابلاغ فرمودند که از جمله کلیدواژه های اصلی آن جوان گرایی است.

شریعتمداری با بیان اینکه امروز خط مقدم حرکت به سمت مدیریت عالی و میانی جوانان کشور، وزارت رفاه است گفت: به نظر می‌رسد راهی جز این وجود ندارد و قدمی است که همه باید طی کنند. جوان یعنی شجاعت دلیری، ابتکار، نوآوری، دور شدن از فساد، استفاده از فکر و دانش و انجام کار با محدودیت ها و مقدورات.

وزیر رفاه ادامه داد: نباید در این راه از تهدیدها و طعنه ها بترسیم. اگر دلسوز انقلاب ایم و از جوانان صحبت می کنیم باید توجه داشته باشیم که آنها هوش وتوانایی بالایی دارند، متوقف نمی‌شوند و بن بستی برای آنها معنا ندارد. یک مدیر جوان با شجاعت و دلیری، شفافیت را بر امور خود حاکم می کند.

وی با اشاره به راه اندازی و فعالیت سامانه های شفافیت در وزارت رفاه گفت: قطعا ممکن است این شفافیت برای عده ای که منفعت شان به مخاطره می‌افتد، خوشایند نباشد. آیا افراد بکارگرفته شده در پست های مختلف، شایسته هستند یا خیر؟ اگر شایسته نیستند خودشان بروند، قبل از آنکه ما از آنها بخواهیم بروند.

شریعتمداری با اشاره به صرف برخی هزینه های غیرضروری در شرکت ها که باید توسط مدیران جوان برچیده شود گفت: لیست شرکت های زیان ده شستا تهیه و آماده اجراست و باید از هفته آینده عملیاتی شود. مدیر جوانی در شستا داریم که اینکار بزرگ را هفته آینده انجام می دهد.

وزیر رفاه افزود: با قوت پیش خواهیم رفت و باید از امانتی که در دست ماست بدرستی صیانت کنیم. مدیری که نتوانسته بدرستی وظایفش را انجام دهد باید پاسخگو باشد. در پایان هر یک سال باید مدیر انتصاب شده ما عملکردش را ارائه دهد. اگر شرکتی پیشرفت نکند حتما برخورد می کنیم. باید سهام شرکت ها را به زیر ۵۰ درصد کاهش داده و به سمت افزایش بهره وری حرکت کنیم.

وی افزود: خط مقدم جوانگرایی و نخبه گرایی هستیم و به همین خاطر هم آتش به سر ما می ریزند؛ اینها را به جان می خریم و با شتاب حرکت خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، میعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به جوانگرایی، فساد ستیزی و شفافیت گفت: گام های خوبی در چندماه اخیر در این زمینه برداشته شده است. البته شفافیت هزینه دارد و ممکن است ما را با تخریب ها و مقاومت هایی مواجه کند.

وی افزود: امیدواریم گذار مدیریتی از نسل دوم و نسل سوم انقلاب بخوبی اتفاق افتد. جوانگرایی به معنای پیرزدایی نیست جوانگرایی امری به شدت ضروری است.

صالحی با اشاره به اینکه در این مسیر باید حتما به شایسته گزینی توجه کنیم گفت: دست یاری به سوی مدیران پیشکسوت دراز می‌کنیم تا بتوانیم از تجارب آنها استفاده کنیم.

وی افزود: یک برنامه مهم ما خروج از بنگاه داری و حرکت به سمت سرمایه گذاری های دارای ارزش افزوده بالاتر است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.