تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آذر 1400 - 15:00
35 بازدید
کد خبر : 150714

نیروی جوان منشا برکات و سرمایه عظیم کشور است

نیروی جوان منشا برکات و سرمایه عظیم کشور است

رئیس قوه قضائیه با اشاره یه اینکه روشنفکری، هدایت جامعه به سمت فرهنگ غربی نیست، عنوان کرد: روشنفکر کسی است که نیاز جامعه را شناخته و رصد کند و نفوذ دشمن و بدخواهان را هشدار دهد تا ارزش های دین حفظ شوند؛ شهدای ما اینچنین خود را سپر بلا کردند. به گزارش ایسنا – منطقه

نیروی جوان منشا برکات و سرمایه عظیم کشور است
رئیس قوه قضائیه با اشاره یه اینکه روشنفکری، هدایت جامعه به سمت فرهنگ غربی نیست، عنوان کرد: روشنفکر کسی است که نیاز جامعه را شناخته و رصد کند و نفوذ دشمن و بدخواهان را هشدار دهد تا ارزش های دین حفظ شوند؛ شهدای ما اینچنین خود را سپر بلا کردند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی  مروز ( ۲۹ فروردین ماه) در دیدار با خانواده معظم شهدا و عشایر و مسئولین استان خوزستان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امروز در جمع خانواده ها، مردان و زنانی هستیم که خاطرات بسیاری از ایستادگی و رشادت ،مقاومت و دفاع از ارزش های کشور دارند.
وی افزود: خوزستان یادآور دوران دفاع مقدس، رشادت و شجاعت در برابر توطئه های دشمنان است؛ مردم و اقوام با بصیرت و هوشیاری از ارزش های انقلاب اسلامی پاسداری کردند
رئیسی ادامه داد: در جلسات متعدد موضوع پرداخت خسارت سیل زدگان مطرح و باید پرداخت شود تا خاطره تاخیر یا عدم پرداخت خسارت های سال ۹۵ تکرار نشود.
رئیس قوه قضائیه بیان کرد: در کنار تلخی های سیل و مخاطراتی که برای زندگی و کسب و کار مردم به وجود آورده است زیبایی هایی نظیر انسجام کمک و همیاری به مردم سیل زده به چشم می خورد؛ جوانان این مرز و بوم، ارتشیان، سپاهیان، بسیجیان، همه نیروهای دولتی و نهادهای مردمی و عشایر غیور نمایشی از همکاری و همدلی و جلوه های زیبایی در امداد و نجات را به تصویر کشیدند.
رئیس قوه قضائیه گفت: امیدوارم بتوانیم مرحله جبران خسارت ها را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم و زمین های کشاورزی بهبود یابند و مردم به زندگی های عادی خود باز گردند.
رئیسی رعایت ضوابط اکوسیستم طبیعت را مهم دانست و گفت: آنچه مهم است مدیریت آب، خاک، هوا، فضا و محیط است که باید علاوه بر شناخت از این پدیده ها پیش بینی ها و پیشگیری های لازم از وقوع حوادث انجام شود.

رئیسی با بیان اینکه مدیریت آب و خاک در خوزستان قابل بررسی است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز بر مدیریت پدیده های طبیعی تاکید دارند.
وی با بیان اینکه نزولات آسمانی در همه جا منشا برکات است، افزود: باید جهت بهره برداری از سیل تلاش کرد و با اجرای قوانین الهی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

رئیسی با اشاره یه اینکه روشنفکری، هدایت جامعه به سمت فرهنگ غربی نیست، عنوان کرد: روشنفکر کسی است که نیاز جامعه را شناخته و رصد کند و نفوذ دشمن و بدخواهان را هشدار دهد تا ارزش های دین حفظ شوند؛ شهدای ما اینچنین خود را سپر بلا کردند.

رئیس قوه قضائیه به دلیل مخالفت دشمن با ایستادگی مردم و عشایر غیور خوزستان اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مردم خوزستان اجازه نخواهد داد دشمن حتی به یک وجب از این خاک و ارزش های الهی دست اندازی کند.

رئیسی در ادامه گفت: امروز مردم ما می دانند که در این کشور سرمایه های مادی و معنوی بسیاری دارند و این نیروی متراکم جوان که سرمایه عظیم کشور است میتواند منشا بسیاری از برکات و گره گشایی ها در زندگی مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه سدها یکی از قوانین الهی برای جلوگیری از بروز سیل هستند، بیان کرد: همه مدیران باید دقت کنند تا راهکاری پیدا کنند تا دوباره شاهد چنین حوادثی نباشیم و از برکات و نزولات آسمانی بهرهمند شویم و از آفات آن در امان باشیم.

وی در پایان گفت: در ابتدا باید کسانیکه دغدغه آب و خاک و محیط زیست را دارند آسیب ها را شناخته و سپس در مسیر آسیب زدایی حرکت کنند و مردم را در جریان اقدامات خود قرار دهند زیرا مردم بهترین اقدام کنندگان و گره گشایان هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.