تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آذر 1400 - 17:17
14 بازدید
کد خبر : 162528

فراخوان چهارمین جشنواره فصلی مطبوعات و رسانه های ایلام منتشر شد

فراخوان چهارمین جشنواره فصلی مطبوعات و رسانه های ایلام منتشر شد

ایسنا/ایلام فراخوان چهارمین جشنواره فصلی مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری، نمایندگی های خبرگزاری ها و رسانه‌های سراسری در استان ایلام ویژه زمستان ۹۹ و بهار ۱۴۰۰ منتشر شد. “سامی شهبازی “رئیس خانه مطبوعات استان ایلام، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: این جشنواره در راستای تولید آثار فاخر، ایجاد رقابت سالم و حمایت از جامعه مطبوعاتی استان در

فراخوان چهارمین جشنواره فصلی مطبوعات و رسانه های ایلام منتشر شد

ایسنا/ایلام فراخوان چهارمین جشنواره فصلی مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری، نمایندگی های خبرگزاری ها و رسانه‌های سراسری در استان ایلام ویژه زمستان ۹۹ و بهار ۱۴۰۰ منتشر شد.

“سامی شهبازی “رئیس خانه مطبوعات استان ایلام، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: این جشنواره در راستای تولید آثار فاخر، ایجاد رقابت سالم و حمایت از جامعه مطبوعاتی استان در راستای رشد کمی و کیفی تولیدات محتوایی اهالی رسانه برگزار می شود.

وی  حمایت از تولیدکنندگان آثار رسانه‌ای، ارتقای کمی و کیفی آثار تولیدی مکتوب و دیجیتال، ایجاد رقابت سالم بین اصحاب مطبوعات و تولید آثار فاخر و ارزشمند، تقویت فضای رسانه‌ای استان، ترغیب و تشویق اهالی رسانه برای ایجاد خلاقیت در تولید آثار رسانه ای، معرفی ظرفیت‌های رسانه‌ای و مطبوعاتی استان، ارج نهادن به فعالان حوزه اطلاع‌رسانی استان و ایجاد انگیزه برای استمرار فعالیت‌ها و گزینش آثار فاخر اصحاب قلم، بسترسازی برای پویایی و نشاط رسانه‌ای در استان،احیای ارتباط سازنده سازمان‌ها و نهادها با اصحاب رسانه، کشف و معرفی استعدادهای جدید در عرصه رسانه و ارتقای سطح دانش اهالی رسانه را اهداف برگزاری این جشنواره عنوان‌کرد.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان زمینه های رقابت این جشنواره را ۱۱ بخش شامل خبر ، تیتر ، مقاله، سرمقاله و یادداشت، گزارش(خبری، تحلیلی، توصیفی، تحقیقی و…)، مصاحبه و گفتگو ، عکس و کاریکاتور، طراحی و صفحه آرایی، طنز مکتوب، طرح وکاریکاتور، نقد و چند رسانه ای(انیمیشن، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، پادکست، طرح و تصویر، پوستر، کلیپ و…) اعلام کرد.

شهبازی اینکه جشنواره چهارم در ۱۹ محور اصلی و ۲ محور بخش ویژه برگزار می شود، تصریح کرد:  ارتحال امام خمینی(ره) و بررسی اندیشه های والای بنیانگذار انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف، بیانات و سیاست گذاری های کلان مقام معظم رهبری پیرامون نامگذاری شعار سال، توسعه استان (با نگاه ویژه به مزیت ها و پتانسیل های نفت، گاز و پتروشیمی)، منابع طبیعی و محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی استان (طلاق، اعتیاد، فقر، بیکاری، حاشیه نشینی ، سرقت و …) و دفاع مقدس، ایثار و شهادت از جمله محورهای این جشنواره است.

وی عفاف و حجاب و نماز، زنان (مسئولیت اجتماعی، تحکیم خانواده، چالش ها، چهره ها و …)، انتخابات و مشارکت عمومی، روابط عمومی(آسیب ها، چالش ها، راهکارها) ، ورزش و سلامتی(چالش ها، موانع توسعه، راهکارها، چهره ها، ترویج ورزش در خانه در شرایط کرونا و …)، نشاط اجتماعی (بررسی چالش ها و ارایه راهکارها)، فضای مجازی (فرصت ها، آسیب ها) ، پدافند غیر عامل(نقش رسانه ها در حوادث طبیعی و رویدادهای اجتماعی، اپیدمی و …)، کتاب و کتابخوانی، فرهنگ عمومی (تقویت فرهنگ عمومی و بومی) ، آسیب شناسی وضعیت مطبوعات و رسانه های استان(نقاط قوت و ضعف، تاثیرگذاری و اهمیت رسانه های استان بر افکار عمومی و تصمیم گیری مسئولان)، ماه رمضان (ابعاد معنوی و اخلاقی، خودسازی) و مدیریت انرژی و ترویج فرهنگ صحیح مصرف حامل های انرژی را دیگر محورهای این جشنواره اعلام کرد.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان ایلام  ۲ محور بخش ویژه جشنواره را اطلاع‌ رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه کرونا و تکریم کادر بهداشت و درمان برشمرد وگفت: زمان آغاز ارسال آثار یک خردادماه ۱۴۰۰ و پایان ارسال آثار ۱۰ تیرماه ۱۴۰۰ و اعلام نتایج و آیین اختتامیه نیز در آینده اعلام خواهد شد.

شهبازی گفت: آثار ارسالی باید از یک دی ماه ۱۳۹۹ تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۰ در یکی از مطبوعات محلی و سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان، دارای پروانه انتشار، منتشر شده باشد و شرکت‌کنندگان می‌توانند در بخش آزاد در ۲ بخش و هر بخش سه اثر و در بخش ویژه نیز ۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رئیس خانه مطبوعات ایلام با تاکید بر اینکه  ارائه اصل آثار برگزیده به دبیرخانه جشنواره الزامی است، تصریح کرد: مطبوعات مشمول ماده ۱۶ و لغو مجوز شده (فاقد پروانه) و همچنین بولتن‌های داخلی ادارات، امکان شرکت در جشنواره را ندارند.

شهبازی با بیان اینکه آثار منتشر شده در رسانه‌های فاقد مجوز یا بولتن‌های داخلی، آثار فاقد نام نویسنده یا با نام مستعار و آثار غیرمرتبط با حوزه جغرافیایی جشنواره پذیرفته نخواهند شد، تصریح کرد:آثار منتشره در صفحات استانی خبرگزاری‌ها که در زمان فراخوان، فاقد پروانه نمایندگی باشند و آثار منتشره در نشریات یا پایگاه‌های خبری که در زمان انتشار اثر، فاقد مجوز بوده‌اند، حق شرکت در جشنواره را ندارند و این مورد با تایید و هماهنگی اداره فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام خواهد پذیرفت.

رئیس خانه مطبوعات ایلام ادامه داد: محور و زمینه‌هایی که تعداد افراد شرکت کننده آن، کمتر از سه نفر باشد در محور دیگری ادغام و شیوه داوری آثار ساختاری و محتوایی است.

شهبازی ادامه داد:  در صورتی که آثار واصله، شرایط کمی و کیفی احراز رتبه را نداشته باشند، داوران در زمینه‌های مربوطه هیچ اثری را معرفی نخواهند نمود و شرکت کنندگان هنگام ارسال اثر ملزم به تعیین زمینه رقابت در جشنواره هستند.

وی  تاکید کرد: اعضای هیأت داوران، دبیر و ارکان جشنواره امکان شرکت و ارسال اثر به جشنواره را ندارند و برای رد یا تایید هر اثر نظر هیات داوران تعیین‌ کننده است.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان ایلام جوایز جشنواره در بخش آزاد و ویژه را نفر اول ۱۰ میلیون ریال و لوح جشنواره، نفر دوم هفت میلیون ریال و لوح جشنواره و نفر سوم چهار میلیون ریال و لوح جشنواره اعلام کرد.

رئیس خانه مطبوعات ایلام تاکید کرد: هر شرکت کننده باید همراه اصل اثر، فایل word مربوطه را به نشانی الکترونیکی Ilam.festival@gmail.com یا شماره واتس آپ ‏ ۰۹۱۸۸۴۱۴۴۸۴ به دبیرخانه جشنواره به ادرس ایلام، بلوار شهید بهشتی، خیابان پیروزی، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی ایلام، خانه مطبوعات و رسانه های استان ایلام ارسال کند.

شهبازی گفت: در جشنواره سوم محدودیتی برای ارسال آثار در بخش ازاد وجود نداشت ولی در این جشنواره هر شرکت کننده می تواند در دو بخش شرکت کند و از طرفی شماری از محورهای جشنواره چهارم نیز تغییر و اضافه شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.