تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 آبان 1400 - 23:03
26 بازدید
کد خبر : 84320

طرح جامع گردشگری اردبیل به عنوان سند بالادستی حوزه گردشگری مطرح است

طرح جامع گردشگری اردبیل به عنوان سند بالادستی حوزه گردشگری مطرح است

ایسنا/اردبیل رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: طرح جامع گردشگری استان اردبیل به عنوان سند بالادستی حوزه گردشگری مطرح است. مهران اوچی اردبیلی  در دومین کارگروه بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل  تصریح کرد: باید تلاش شود که طرح جامع گردشگری به عنوان سند بالادستی صنعت گردشگری و در خور نان، شان و تاریخ استان اردبیل باشد.


طرح جامع گردشگری اردبیل به عنوان سند بالادستی حوزه گردشگری مطرح است

ایسنا/اردبیل رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: طرح جامع گردشگری استان اردبیل به عنوان سند بالادستی حوزه گردشگری مطرح است.

مهران اوچی اردبیلی  در دومین کارگروه بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل  تصریح کرد: باید تلاش شود که طرح جامع گردشگری به عنوان سند بالادستی صنعت گردشگری و در خور نان، شان و تاریخ استان اردبیل باشد.

وی با بیان اینکه در طرح جامع گردشگری باید چشم انداز صنعت گردشگری استان به خوبی و به درستی مدنظر قرار بگیرد، اظهار کرد: در پیوست دو این طرح، شاخصه های فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: این طرح در ۱۷ فصل کار می شود که مسئولیت بازنگری آن بر عهده جهاد دانشگاهی قرار گرفته است که هم اکنون ۱۱ فصل آن بازنگری شده و در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل قرار گرفته است.

مسئول پیگیری بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل هم گفت: پیوست شماره دو که شاخصه های فرهنگی است باید به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد.

قادر تقی زاده با بیان اینکه بررسی ویژگی های جغرافیایی با حضور کارشناسان امر و اساتید دانشگاه انجام می شود، ادامه داد: این کارشناسان توسط جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شناسایی و دعوت شده اند.

مسئول پیگیری بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل ادامه داد: برای بررسی بهتر طرح جامع گردشگری و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن کارگروه های مختلف تشکیل شده است که اساتید و پژوهشگران بتوانند این طرح را تجزیه و تحلیل کنند.

حسن پور هم با اشاره به اینکه جغرافیا، انسان و محیط را مورد بحث و بررسی قرار می دهد، گفت: در حوزه گردشگری باید تمام داده ها را از جغرافیا کسب کنیم.

وی با بیان اینکه دراسناد بالادستی صنعت گردشگری کشور ۱۷ محور گردشگری مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: ۳ مورد از این ۱۷ مورد گردشگری استان اردبیل را شامل می شود.

به گفته وی، گردشگری به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه استان اردبیل است که باید در بخش های مختلف اعم از گردشگری سلامت، گردشگری طبیعی، گردشگری غذایی، گردشگری کشاورزی و … مورد توجه قرار گیرد.

ایمانی هم با بیان اینکه سطح هر شاخه گردشگری در طرح جامع گردشگری تعیین شده است، گفت: در فصل ۱۵ طرح جامع گردشگری قطب های گردشگری روستایی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه باید روی برندسازی کار کرد، ادامه داد: در بحث شاخص های این طرح باید چکش کاری های لازم انجام شود تا طرح کاملا کارشناسس گردد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.