تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آذر 1400 - 11:30
95 بازدید
کد خبر : 173463

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان مرکزی آغاز شده است

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان مرکزی آغاز شده است

ایسنا/مرکزی مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی گفت: در مجموع تاکنون در استان مرکزی در قالب طرح اقدام ملی مسکن عملیات اجرایی ساخت حدود ۱۰ هزار واحد مسکن آغاز شده است. احمد مرزبان روز شنبه ۲۷ آذر در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: در طرح اقدام ملی مسکن  ۲۱ هزار و ۲۹۰ واحد سهمیه ابلاغی وزرات

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان مرکزی آغاز شده است

ایسنا/مرکزی مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی گفت: در مجموع تاکنون در استان مرکزی در قالب طرح اقدام ملی مسکن عملیات اجرایی ساخت حدود ۱۰ هزار واحد مسکن آغاز شده است.

احمد مرزبان روز شنبه ۲۷ آذر در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: در طرح اقدام ملی مسکن  ۲۱ هزار و ۲۹۰ واحد سهمیه ابلاغی وزرات راه و شهرسازی برای استان مرکزی در نظر گرفته شده بود که از این تعداد ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد سهم شهرهای جدید امیرکبیر و  ومهاجران و ۸۸۹۰ واحد سهم شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.در شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر با متولی کری راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۷۴۹۹ واحد تامین زمین و عملیات ساخت آغاز شده است. هزار واحد نیز برای نیروهای مسلح بوده و ۳۸۰ واحد پروژه مشارکتی ابلاغی در طرح اقدام ملی مسکن بوده است.

وی افزود: در شهر اراک سهیمه اقدام ملی ۴۷۱۴ واحد بوده که ۹ هزار و ۸۶۵ نفر ثبت نام کرده و ۷۷۰۳ نفر واجدین شرایط بوده اند اما در مجموع ۱۸۸۱ واحد واریز وجه صورت گرفته است. با توجه به تقاضای مردم اراک، مسئولین و نمایندگان تلاش بر این شد که در اراک موقعیتی ایجاد شود که مردم بتوانند خانه دار شوند که در این راستا زمینی ۲۴ هکتاری با عنوان کوی سردار شهید سلیمانی با ظرفیت ۱۳۲۰ واحد در حال ساخت است همچنین ۶۰۰ واحد نیز در کوی کوثر با کارگزاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این طرح گنجانده شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: سهمیه ابلاغی شهر ساوه ۱۶۲۵ واحد بوده که ۵۲۲۸ نفر ثبت نام کرده اند و ۱۸۴۸ واحد واریز وجه صورت گرفته که برای تمامی این واریزی ها تامین زمین صورت گرفته است. همچنین زمین برای ساخت ۴۲ واحد برای کمیته امداد در نظر گرفته شده است.

مرزبان ادامه داد: سهیمه ابلاغی غرق آباد ۴۰ نفر بوده که ۴۰۲ نفر ثبت نام کرده و ۱۶ نفر واریز وجه داشته اند اما زمین برای ۴۲ نفر تامین شده همچنین در شهر نوبران سهیمه ابلاغی ۲۰ نفر بوده و برای ۵۲ واحد زمین تامین شده و بنیاد مسکن مشغول ساخت است. در آشتیان از بین ثبت نام کنندگان۱۵۴ نفر واریز وجه داشته اند.

وی ادامه داد: سهمیه ابلاغی شهرستان کمیجان ۵۹ واحد بوده که ۲۰۹ نفر ثبت نام کننده داشته و ۱۰۲ نفر وجه را واریز کرده اند و برای ۱۰۶ نفر عملیات ساختمانی اجرا شده است. همچنین زمین ۸ واحد  نیز برای کمیته امداد تامین شده است. سهیمه ابلاغی تفرش ۱۰۷ نفر بوده که از ۶۶۹ واجد شرایط ۲۴۶ نفر واریز وجه داشته و با احتساب ۲۰ واحد کمیته امداد جمعا ۵۹۲ واحد در حال ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اضافه کرد: سهیمه ابلاغی شهرستان شازند ۱۳۵ واحد بوده که ۷۷ نفر واریز وجه داشته اند و با احتساب ۲۱ واحد برای کیمته امداد برای ۱۰۸ نفر تامین زمین صورت گرفته است. در سایر شهرهای استان نیز تامین زمین به میزان کافی انجام شده است.

مرزبان ادامه داد: در مجموع در استان مرکزی در طرح اقدام ملی مسکن عملیات اجرایی ساخت حدود ۱۰ هزار واحد مسکن آغاز شده است.

وی در خصوص نهضت ملی مسکن در استان مرکزی بیان کرد: سهمیه استان مرکزی در این طرح ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد برای ۴ سال است که ۴۲ هزار و۱۲۷ واحد سهمیه شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است. سهمیه سال اول استان مرکزی ۱۷ هزار و ۳۵۰ واحد است و ۱۹ هزار واحد سهمیه شهرهای جدید امیرکبیر و  ومهاجران است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: از زمان ابلاغ این طرح، شناسایی اراضی آغاز شده و امروز خوشبختانه ۴۵۲ هکتار اراضی با قابلیت مسکونی یا تغییر کاربری و الحاق به محدوده به استعداد ساخت ۲۹ هزار واحد شناسایی شده است.

وی در خصوص واجدین شرایط اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار بالای ۳۵ سال، افراد نخبه و معلولان جسمی و حرکتی و آقایان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص نیز می توانند از این طرح استفاده کنند. ثبت نام برای سایر مجردین در شورای مسکن مطرح و با کلیات آن موافقت شده است.

مرزبان در خصوص پروژه ۸۱۰۰ واحدی اراک گفت: طبق توافق صورت گرفته بین راه و شهرسازی و اوقاف، قرارداد ساخت ۸۱۰۰ واحد مسکونی رو به اتمام است که امیدواریم کلنگ زنی آن در روزهای آتی با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شود.

وی در خصوص تقاطع غیرهمسطح سنجان بیان کرد: طولانی شدن روند اجرای پروژه مذکور به دلایل مختلفی اعم از تغییر چندباره طرح، عدم جابجایی تاسیسات، عدم آزادسازی املاک و مشکلات هدایت ترافیک بوده است که همگی خارج از اختیار این اداره بود است. هر زمان که مشکلات موجود برطرف شود اداره کل راه وشهرسازی نیز با سرعت و بدون فوت وقت اقدام به اجرای عملیات کرده و پیشرفت فیزیکی پروژه به ناگاه روند صعودی به خود گرفته است.

وی در پایان اظهار کرد: در حال حاضر در سطح استان مرکزی ۱۰۵ کیلومتر آزادراه و ۱۶۵ کیلومتر بزرگراه و حدود ۱۳۰ کیلومتر راه های اصلی در دست ساخت است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی گفت: در مجموع تاکنون در استان مرکزی در قالب طرح اقدام ملی مسکن عملیات اجرایی ساخت حدود ۱۰ هزار واحد مسکن آغاز شده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.