تاریخ انتشار : دوشنبه 8 آذر 1400 - 16:34
25 بازدید
کد خبر : 130227

زنده شدن امید در دل محرومان با تثبیت جمهوری اسلامی

زنده شدن امید در دل محرومان با تثبیت جمهوری اسلامی

در روز ۱۲ فروردین نظامی متولد شد که نور اسلام را دگرباره نه فقط در ایران بلکه در سراسر جهان متجلی ساخت و شعار اصلی انقلاب نیز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که میلیون‌ها نفر در طول مبارزه‌ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند. به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، نهال انقلاب

زنده شدن امید در دل محرومان با تثبیت جمهوری اسلامی
در روز ۱۲ فروردین نظامی متولد شد که نور اسلام را دگرباره نه فقط در ایران بلکه در سراسر جهان متجلی ساخت و شعار اصلی انقلاب نیز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که میلیون‌ها نفر در طول مبارزه‌ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، نهال انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود سرانجام در ۲۲ بهمن ۵۷ به بار نشست و با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه مهم ترین همه‌پرسی تاریخ ایران زمین نیز جهت تعیین نوع حکومت فراهم شد.

در ۱۲ فروردین ماه ساختار جدید سیاسی و اجتماعی بر مبنای آرای اکثر مردم (۹۸.۲ درصد) تثبیت شد و به طور رسمی نظام جمهوری اسلامی را ملت ایران تایید کرد.

در روز ۱۲ فروردین نظامی متولد شد که نور اسلام را دگرباره نه فقط در ایران بلکه در سراسر جهان متجلی ساخت و شعار اصلی انقلاب نیز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که میلیون‌ها نفر در طول مبارزه‌ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند؛ این شعارها حکومتی را پایه ریزی کرد که عدالت اسلامی از اهداف آن بود.

تشکیل جمهوری اسلامی نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آن‌ها استقلال و آزادی را به ارمغان آورد بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت که آن‌ها نیز می‌توانند بعد از قرن‌ها رنج و درد جلوه‌ای از وعده خداوند متعال را ببینند، همان وعده پیروزی مستضعفان بر مستکبران را که کتاب وحی آن را نوید می‌دهد.

جمهوریت و اسلامیت مکمل همدیگر هستند

حجت الاسلام مصیب خزاعی، امام جمعه درمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ۱۲ فروردین ماه روز مهم و سرنوشت‌ساز در تاریح کشور است.
امام جمعه درمیان تصریح کرد: اسلام به گونه‌ای نیست که تنها بُعد فردی را مدنظر قرار دهد بلکه ابعاد اجتماعی نیز مدنظر قرار دارد.

خزاعی افزود: در مشروعیت جنبه اسلامی و در مقبولیت جنبه انسانی و اجتماعی مدنظر است؛ حکومت هم از ناحیه اسلام و از ناحیه اجتماع باید مورد تایید باشد.

وی گفت: جمهوریت باید مطابق قوانین و حکومت الهی باشد و جمهوری بدون اسلامی و اسلامی بدون جمهوری معنا ندارد چرا که هم جمهوری و هم اسلامیت مکمل همدیگر هستند.

امام جمعه درمیان با بیان اینکه دشمنان هم می‌خواهند در بُعد اسلامی و گاهی مواقع در بُعد جمهوری خدشه ایجاد کنند، تصریح کرد: امام راحل فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر.

خزاعی ادامه داد: یکی از شاخصه‌های مردم سالاری دینی این است که باید دستورات الهی را مدنظر قرار دهیم و خدمت‌رسانی به مردم داشته باشیم و باید جمهوریت و خدمت رسانی مدنظر باشد.

وی افزود: امام راحل با نوع زندگی خود نشان دادند که باید مانند مردم زندگی عادی داشته باشیم و به دنبال اسرافی گری نباشیم و باید بحث حاکمیت و مردم در کنار هم قرار گیرد.

امام جمعه درمیان گفت: مردم در ۴۰ سال اخیر پای نظام اسلامی بودند و در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور فعالی داشتند و صحنه‌های زیبایی را آفریدند.

۱۲ فروردین روز تولد نظام اسلامی است

حجت الاسلام احمد نجمی پور، امام جمعه سرایان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ۱۲ فروردین روز تولد نظام اسلامی است و جمهوری اسلامی با ۹۸ درصد رای مردم تثبیت شد.

امام جمعه سرایان تصریح کرد: ۱۲ فروردین یکی از مهم ترین اعیاد ملی کشور است و روز ظهور شخصیت واقعی نظام اسلامی است.

نجمی پور با بیان اینکه ۱۲ فروردین روز پیروزی مستضعفین بر مستکبرین است، گفت: برگزیده شدن نظام اسلامی از سوی امام راحل یعنی اینکه این نظام غیرقابل تغییر است.

وی بیان کرد: بسیاری از کشورها در جهان یا جمهوری ندارند یا اسلامی؛ ولی امام راحل جمهوری اسلامی را به زیبایی ترسیم کردند و باید حکومت جمهوری اسلامی برای جوانان تبیین شود.

امام جمعه سرایان گفت: در جمهوری اسلامی بر نقش مردم تاکید شده است؛ جمهوری اسلامی به معنای پذیرش همگانی و عمومی است.

نجمی پور تصریح کرد: اسلامی بودن قوانین اسلامی و ولایت فقیه در نظام اسلامی است و وجود ولایت فقیه این انقلاب اسلامی را از سایر انقلاب‌ها متمایز کرده است.

وی گفت: تمام اصول در نظام اسلامی باید بر اساس قوانین اسلامی باشد؛ بسیاری از مشکلات امروز برای این است که به اسلامی بودن و جهادگری عمل نکردیم.

امام جمعه سرایان با بیان اینکه اسلامیت و جمهوریت باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: نمی‌توان اصل اسلام و نظام را زیرسوال برد بلکه بسیاری از این مشکلات به مدیریت مسؤولان برمی‌گردد.

نجمی پور گفت: اساس جمهوری اسلامی پیاده کردن عدالت و مبارزه به فساد بوده است و یکی از اهداف مهم انبیای الهی و پیامبران نیز پیاده کردن عدالت بوده است.

سخن آخر…

به راستی که ۱۲ فروردین به زیبایی توطئه‌های دشمنان را از میان برد و آن‌ها را که حکومت جمهوری را بی اسلام می‌خواستند به کناری افکند، این مردم بودند که در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ماه ۵۸ با حضوری آگاهانه و تصور ناشدنی در پای صندوق‌های رأی پیروزی انقلاب اسلامی را تحقق بخشیدند.

تهیه و تنظیم از منصور کلاته نایبی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.