تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 مهر 1400 - 1:45
13 بازدید
کد خبر : 13973

در معرفی الگوهای متنوع ایرانی اسلامی ضعیف عمل کرده ایم

در معرفی الگوهای متنوع ایرانی اسلامی ضعیف عمل کرده ایم

 استاندار کرمان با انتقاد از اینکه در معرفی الگوهای متنوع ایرانی اسلامی ضعیف عمل کرده ایم گفت: برخی کشورها نسل جدید خود را براساس الگوی برساخته شکل می دهند. دکتر “علی زینی وند” صبح امروز هشتم فروردین ماه در دیدار اعضای شورای سیاست گذاری مهدویت استان کرمان حوزه اقتصاد و معیشت مردم را نقطه آسیب

در معرفی الگوهای متنوع ایرانی اسلامی ضعیف عمل کرده ایم

 استاندار کرمان با انتقاد از اینکه در معرفی الگوهای متنوع ایرانی اسلامی ضعیف عمل کرده ایم گفت: برخی کشورها نسل جدید خود را براساس الگوی برساخته شکل می دهند.

دکتر “علی زینی وند” صبح امروز هشتم فروردین ماه در دیدار اعضای شورای سیاست گذاری مهدویت استان کرمان حوزه اقتصاد و معیشت مردم را نقطه آسیب کشور دانست و گفت: دشمنان از این نقطه ما را تحت فشار قرار داده اند که امیدواریم با عزم ملی و نگاه به توانمندی های کشور بتوانیم از این چالش عبور کنیم و کشور را از لحاظ اقتصادی توانمند کنیم تا دیگر تحریم ها ما را دچار آسیب نکند.

وی با اشاره به اینکه امسال دو نیمه شعبان داریم، اظهار کرد: در حوزه مهدویت اید امسال کارها متفاوت تر از سال های عادی باشد و تبلیغ اساسی و ماهیتی در مهدویت داشته باشیم و آموزش سبک زندگی مهدوی از کودکی تا نوجوانی می تواند مقدمه خوبی باشد.

استاندار کرمان با بیان اینکه آموزش ها همگانی شده و مرزها در حوزه های شبکه های اجتماعی حذف شده، تصریح کرد: اکنون مرز جغرافیاییِ تاثیر فضای مجازی بر هویت های نسل های مختلف حذف شده است؛ در گذشته مرزهای جغرافیایی جوامع، مرزهای هویتی آنها نیز بود به گونه ای که از نفوذ اطلاعات مغایر با هویتشان جلوگیری می کردند اکنون مرزهای فیزیکی وجود دارد اما مرزهای فرهنگی و هویتی فرو ریخته اند و کسانی در این صحنه برنده هستند که حرف جذاب برای نسل های جوان در سراسر جهان داشته باشند.

وی افزود: در نظام لیبرال دموکراسی که نماد آن کشورهای آمریکا و اروپاست در این حوزه ها از ما موفق تر هستند چون اصل ماجرا را متوجه شدند و با تاثیرات فرهنگی و آموزشی غیرمستقیم رسوخ قابل توجهی در دل فرهنگ های دیگر از جمله اسلامی داشته اند.

زینی وند از نحوه نفوذ کشورهای لیبرال دموکراسی بر فرهنگ اجتماعی کشورهای دیگر سخن گفت و در ادامه تصریح کرد: آنها به شدت با هویت اسلام و بُعد اسلامی شیعی مشکل دارند.

وی با اشاره به تاثیر فضای مجازی روی فرهنگ بیان کرد: هرچند جوانان ما مدرسه، دانشگاه، حوزه و … می روند ولی هویت آنها همان اطلاعاتی است که به صورت جذاب روی گوشی های هوشمند به خورد آنها داده می شود و این تاثیر برنامه ریزی شده فرهنگ بیگانه است.

استاندار کرمان بر لزوم معرفی کردن الگوهای اسلامی و ایرانی به صورت جذاب در جامعه تاکید کرد و افزود: تمدن های دیگر الگوهایی می سازند و درمورد آن الگوی خودساخته شان فیلم می سازند، کتاب می نویسند و نسل جدید خود را براساس الگوی برساخته شکل می دهند و اسم فیلم های خود را افسانه می گذارند و به میزانی روی آن فیلم کار می کنند که حتی نسل جوان ما از آن تاثیر می گیرد.

وی ادامه داد: آنها برساختگی هویت می سازند ولی به میزانی جذاب است که سریع به هویت تبدیل می شود و نه تنها جامعه خودشان را با آن هویت متحد می کنند، بلکه در جامعه اسلامی نیز یارگیری می کنند.

زینی وند با تشریح الگوهای جامعه اسلامی ایرانی اظهار کرد: در جامعه متنوع ایران الگوهای زیاد ایرانی، اسلامی و تمدنی وجود دارد و این الگوها در یک جایی به هم وصل می شوند که به نظر بنده تلاقی ایران و اسلام است ولی ضعف ما این است که الگوهای خود را جذاب معرفی نمی کنیم و متاسفانه به میزانی این الگوها را سخت و پیچیده معرفی می کنیم که ذهن و روحیه سهل پسند بشر و جوان به سمت آن نمی رود ولی آنها این پیچیدگی را تسهیل می کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما نتوانستیم برای نسل جوان جذبه ایجاد کنیم، گفت: ما الگوی جذاب کامل و تکامل یافته زنده ای به نام مهدویت داریم اما این هنر ما و دانشگاهیان و نخبگان است که آن را برای نسل جوان جذاب کند.

استاندار کرمان پیشنهاد کرد: میزبان جشنواره سبک زندگی مهدوی، کرمان باشد و هر نوع حمایتی در چهارچوب امکانات استان انجام می دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آسیب ها را باید دید تا بتوانیم راهکاری برای علاج آن پیدا کنیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.