تاریخ انتشار : سه شنبه 6 مهر 1400 - 20:30
16 بازدید
کد خبر : 11457

جلوگیری از قاچاق، کمک به تولید و اشتغال داخلی است

جلوگیری از قاچاق، کمک به تولید و اشتغال داخلی است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: هر چه در کاهش قاچاق کالا و کنترل گلوگاه ها همت کنیم حتما به تولیدات داخلی کمک کرده ایم.  سردار”حسین اشتری” امروز چهارم فروردین ماه در نشست قرارگاه نوروزی امام علی (علیه السلام) پلیس کرمان اظهار کرد: بنا بر گزارشاتی که در این جلسه ارائه شد، استان کرمان در بسیار ازی

جلوگیری از قاچاق، کمک به تولید و اشتغال داخلی است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: هر چه در کاهش قاچاق کالا و کنترل گلوگاه ها همت کنیم حتما به تولیدات داخلی کمک کرده ایم.

 سردار”حسین اشتری” امروز چهارم فروردین ماه در نشست قرارگاه نوروزی امام علی (علیه السلام) پلیس کرمان اظهار کرد: بنا بر گزارشاتی که در این جلسه ارائه شد، استان کرمان در بسیار ازی زمینه ها دارای رتبه اول است و به سبب گستردگی جغرافیایی با مسائل خاصی به سبب همسایگی با استان های همجوار کشورهای نیمه شرقی کشور درگیر است و حوادث ناشی از بی ثباتی این مناطق به سمت این استان نیز سرازیر می شود.

وی گفت: در این رابطه موضوعات زیادی باید در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گیرد که مهم ترین آنها برابر فرمایش رهبری عزیز پشتیبانی و رفع موانع به منظور ایجاد زمینه های کار و اشتغال در این مناطق است که هر چه در کاهش قاچاق کالا و کنترل گلوگاه های استان همت کنیم حتما به تولیدات داخلی کمک کرده ایم و در مرحله بعد اگر امنیت را نیز کامل استقرار دهیم محیط برای سرمایه گذاری مناسب می شود.

اشتری تصریح کرد: کرمان از نظر معادن، ذخایر و شرکت های تولیدی نیز از استان های برتر است و می تواند نقش بسیار خوبی در حوزه تولید و جهش تولید داشته باشد و در این رابطه پلیس نیز برای محقق شدن شعار امسال وظایف مشخصی دارد که از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای تحقق شعار سال و منویات رهبری عزیز در سطح نیروی انتظامی هستیم و برنامه ریزی ها شروع شده و آنچه که مسلم است جلوگیری از قاچاق کمک به آن افرادی است که کار تولیدی در ابعاد خرد و کلان انجام می دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان، فرمانده ناجا اضافه کرد: ما امنیت باثباتی در استان داریم اما به هر صورت حوادثی رخ می دهد و برخی افراد به دنبال ایجاد ناامنی و برآن هستند که به اهداف شوم خود دست پیدا کنند اما ناجا توطئه آنها را سریع، قاطع و هوشمندانه کنترل خواهد کرد که البته در این زمینه همه سازمان ها و نهادها نقش و وظیفه مشخص شده ای دارند.

وی در ادامه افزود: امسال سال بسیار حساسی است به دلیل اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش داریم و باید تلاش کنیم مانند سال های قبل امنیت و سلامت انتخابات و حضور پرشور مردم در این رویداد را داشته باشیم که در این رابطه نیز از هم اکنون اشرافیت اطلاعاتی برای برخورد با عناصر ضدانقلاب و اشرار در دستور کار نیروی انتظامی است.

اشتری تصریح کرد: پلیس کرمان در حوزه شاخص ها پیشرفت های خوبی داشته و نسبت کشف به وقوع ها افزایش یافته اما به هر صورت وقوع سرقت ها نگران کننده و نیاز است با همکاری نهادها و ارگان های دیگر مسئولیت های خود در این حوزه را در اولویت قرار دهیم و هر کاری که در توان است انجام دهیم تا از این جرم پیشگیری شود و به نوعی هزینه جرم بالا برود و سهم هر دستگاه مشخص شود.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در حوزه سوانح و حوادث رانندگی زیرساخت ها، علائم وضعیت خودرو و رفع نقاط حادثه خیز خیلی مهم است و باید از سوی ادارات مربوطه مورد توجه و رسیدگی قرار بگیرند که البته بخشی از کار از طرف اداره راهداری مرتفع شده اما در این زمینه به زیرساخت ها و توسعه ابزارهای نوین بیشتری نیاز داریم.

وی افزود: ناجا به عنوان عامل اعمال قانون وظیفه دارد فرهنگ ترافیک را نیز ارتقاء دهد اما لازم می دانیم در این زمینه اولویت بندی صورت بگیرد و براساس اولویت ها با همکاری با همه دستگاه ها وارد عمل شویم تا در استانی همچون کرمان که یک استان ترانزیتی است و طی گزارشات این جلسه کشفیات خیلی خوبی نیز داشته باید یک کار جمعی صورت بگیرد و زیرساخت هایی از جمله نظارت های تصویری تقویت شود.

اشتری در خصوص ورود غیرمجاز اتباع بیگانه نیز تصریح کرد: در سطح کشور قدم همه افرادی که با مجوز وارد می شوند بر چشم ما خواهد بود اما در این میان ورود یک تعداد افراد غیرمجاز زمینه ساز تلفات جاده ای می شود و خودروهای در حال حرکت دیگر نیز از تردد آنها صدمه می بینند که البته برای کنترل آنها یکسری طرح و تدابیر خاص را در شهرهای مرزی در دست اجرا داریم.

فرمانده ناجا در ادامه بیان کرد: در حوزه معتادان متجاهر طی ۴۸ ساعت می توانیم این قشر آسیب دیده را شناسایی و جمع آوری کنیم اما محل تحویل این افراد مشخص نیست و در این مورد نیز باید سهم سایر نهادها براساس یک نقشه راه مشخص شود چرا که اگر در این زمینه نیز یک راهبرد و سیاست گذاری و اطلس جرایم نداشته باشیم رسیدن به اهداف مشکل می شود.

وی با اشاره به خدمات مردم یاری پلیس کرمان در مناطق هم مرز استان سیستان و بلوچستان انجام شده، گفت: مردم این نقاط بسیار باوفا و خونگرم هستند و این عزیزان با خادمان نظم و امنیت همکاری بسیار نزدیکی دارند و همواره از حضور پلیس استقبال می کنند ما نیز باید تلاش کنیم امنیت در همه نقاط ایجاد شود و البته در این حوزه هم کمک مسئولان و خیرین امنیت ساز لازم است.

اشتری ادامه داد: در این رابطه هر چه یک کلانتری و یا پاسگاه در یک محله و یک نقطه خاص شهر یا روستا بیشتر شود امنیت هم بیشتر خواهد شد چرا که کار ناجا به رغم هرگونه محدودیت و کمبود منابع هیچ گاه تعطیل بردار نیست؛ اما در مقابل این شهرها و شهرک های در دست احداث و یا تکمیل شده از زیرساخت های لازم در حوزه امنیتی برخوردار نیستند و همین مورد زمینه ساز مشکلاتی در حوزه نظم و امنیت آنها خواهد بود و باید روی این موضوعات کار بیشتری انجام شود.

فرمانده ناجا با اشاره به راه اندازی قرارگاه امام علی(علیه السلام) در تمام نقاط کشور تصریح کرد: یکی از کارهای خوب انجام شده به همت پلیس استان کرمان راه اندازی سامانه پهپادی بود و الحمدلله خیلی کارها در منطقه کویری می توانیم در این بستر با بهره گیری از نیروی انسانی کمتر دنبال کنیم و همانطور که از دوربین ها نظارت و ترددها استفاده می کنیم، امسال در ناجا به دنبال این هستیم تجهیزات نوینی را که  اکثرا ساخت داخل هستند مورد بهره برداری قرار دهیم که این امر به برکت تحریم ها محقق شده است.

وی افزود: هم اکنون در تجهیزات مرزی و اپتیکی دارای امکانات خوبی هستیم و  در حوزه پلیس فتا نیز خیلی تجهیزات تولید داخل همچون سلاح و تجهیزات مورد نیاز ناجا به کارگیری شده اند و همه باید همچون حاج قاسم سلیمانی که جان خود را برای امنیت مردم کشور و منطقه فدا کرد در این حوزه برابر وظایف خود ایفای نقش کنیم.

اشتری با اشاره به عملکرد پلیس در مقابله با کرونا گفت: همه ظرفیت ها از جمله نقاهتگاه ها و بیمارستان های ناجا در خدمت خادمان امنیت قرار گرفته اند و علاوه بر این نیروی انتظامی در حوزه برخورد با احتکار و همچنین عاملان تشویش اذهان عمومی بسیار خوب عمل کرد و یکی از افتخارات ناجا این بود که پا به پای مدافعان سلامت در این حوزه اجرای ماموریت داشت که تعداد جان باختگان ما ناظر به تلاش های جهادی این عرصه است و به طور میانگین ۱۱ هزار نفر از نیروهای پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی، کنترل محورها و طرح محدودیت های شبانه به کارگیری شده اند.

اشتری با اشاره به نظرسنجی دستگاه های معتبر بیان کرد: بنا به این نظرسنجی ها اعتماد مردم به ناجا بیشتر شده که در این رابطه خداوند را شاکریم اما باید این مولفه ارتقاء پیدا کند و برابر فرمایش مقام معظم رهبری اقتدار توام با مهربانی تحکیم یابد تا پلیس ملجاء و پناهگاه مردم باشد.

گفتنی است:  در پایان این نشست  از چند تن از مسئولان انتظامی استان کرمان و همچنین جانشین پاسگاه انتظامی “گلستان” شهرستان سیرجان به سبب نجات جان راننده گرفتار در کامیون واژگون شده در حال سوختن تجلیل و همچنین از کتاب های تالیف شده در دفتر تحقیقات راهبردی پلیس استان رونمایی شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.