تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 آذر 1400 - 20:24
23 بازدید
کد خبر : 134099

تخصیص ۲۶ درصد از بودجه برنامه عمران ملل متحد برای ایران به بهزیستی

تخصیص ۲۶ درصد از بودجه برنامه عمران ملل متحد برای ایران به بهزیستی

حدود ۲۶ درصد از کل بودجه ای که در برنامه عمران سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۵ تاکنون از سوی صندوق جهانی به ایران اختصاص یافته است (یعنی حدود ۲۱ میلیون دلار) به سازمان بهزیستی اختصاص داده شد. به گزارش ایسنا، «کلودیو پروویداس» نماینده مقیم دفتر عمران ملل متحد (UNDP) در ایران در دیدار با رئیس سازمان

تخصیص ۲۶ درصد از بودجه برنامه عمران ملل متحد برای ایران به بهزیستی

حدود ۲۶ درصد از کل بودجه ای که در برنامه عمران سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۵ تاکنون از سوی صندوق جهانی به ایران اختصاص یافته است (یعنی حدود ۲۱ میلیون دلار) به سازمان بهزیستی اختصاص داده شد.

به گزارش ایسنا، «کلودیو پروویداس» نماینده مقیم دفتر عمران ملل متحد (UNDP) در ایران در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی کشور با تشکر از عملکرد بسیار خوب سازمان بهزیستی، گفت: نه تنها به دلیل اهمیت سازمان بهزیستی بلکه به دلیل عملکرد بسیار خوبی که داشته است ما توانستیم در حدود ۲۶ درصد از کل بودجه ای که در برنامه عمران ملل متحد از سال ۲۰۰۵ تاکنون از سوی صندوق جهانی به ایران اختصاص یافته است (یعنی حدود ۲۱ میلیون دلار) را در به این سازمان اختصاص دهیم.

وی افزود: کشور ایران همواره برای سیاست های جهانی در اهدای کمک مالی به اقشار آسیب پذیر و اهمیت نقش ایران برای فراهم آوردن حمایت برای اقشار آسیب پذیر و پناهندگان در سطح دنیا؛ مورد تقدیر قرار گرفته است و ما نیز خود را جدا نمی بینیم و بخشی از این مجموعه هستیم.

نماینده دفتر عمران ملل متحد با اشاره به اینکه بودجه مقابله با کووید ۱۹ از دو منبع سازمان همکاری های اقتصادی و صندوق جهانی تامین شده است نیز گفت: هدف ما قدردانی از نتایج بسیار مهمی است که بهزیستی توانسته است به دست بیاورد. همچون خدمات به گروه های آسیب پذیر، سالمندان و … اهداف جهانی مبارزه با ایدز در بین اقشار آسیب پذیر و… که این ابتکار عمل از دستاوردهای مهم که موبایل کلینک هایی که توسط سازمان بهزیستی انجام شده است و باعث می شود که بتوانیم کمک های بیشتری برای سازمان هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، فراهم کنیم.

وی با اشاره به تحریم هایی که بر کشور ایران صورت می گیرد نیز گفت: ما در این زمینه بی طرف هستیم اما خنثی نیستیم و مسئله سلامت برای ما بسیار حائز اهمیت است. از تاثیرات تحریم بر روی ایران و از دست رفتن جان عده ای از افراد به دلیل این تحریم ها به شدت متاسف هستم.

نماینده دفتر عمران ملل متحد افزود: دفتر عمران ملل متحد با همکاری سازمان بهداشت جهانی و صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل یک کارگروه مشترک در زمینه سلامت، مدیریت کردند و توانستند با گرفتن مجوزهای لازم، در زمینه خرید اقلام سلامت و بهداشتی و دارویی انجام دهند.

«کلودیو پروویداس» گفت: دفتر عمران ملل متحد(UNDP) در پاسخ به مقابله با پیشگیری از ویروس کرونا در ایران با همکاری سایر شرکای بین المللی مستقر در تهران در تلاش است که به گروه های آسیب پذیر اجتماعی اعم از زنان سرپرست خانوار و خانواده های نیازمند در سراسر کشور کمک کند و در این راستا مصمم است که در راستای بهبود وضعیت سیستم بهداشت ایران تلاش کند و حداکثر تلاش خود را برای تامین اقلام بهداشتی و درمانی از کمپانی های بزرگ جهانی و خرید اقلام مورد نیاز از شرکت های داخلی ایران برای حمایت از تولید داخل ایران خواهند کرد.

وی در پایان سخنانش با تقدیر از نقش سازمان بهزیستی در حمایت از سازمان های مردم نهاد و توجه به گسترش فعالیت های آنها، خاطرنشان کرد: نقش NGO ها در آگاهی رسانی خصوصا در مواقع بحران حایز اهمیت هست و سازمان بهزیستی به خوبی توانسته است از این ظرفیت اجتماعی استفاده نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور، همچنین کلودیو پروویداس در بخش دیگری از این دیدار، با حضور در محل نگهداری اقلام اهدایی دفتر سازمان ملل متحد وضعیت جهت مقابله با کرونا در مراکز نگهداری معتادان، بازدید کرد و درجریان روند توزیع این اقلام قرار گرفت.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.