تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 آذر 1400 - 18:56
15 بازدید
کد خبر : 171471

تبعیض در صدور پروانه با عدم رعایت خط آسمان ظلمی فاحش به صاحبان املاک ریزدانه است

تبعیض در صدور پروانه با عدم رعایت خط آسمان ظلمی فاحش به صاحبان املاک ریزدانه است

یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تبعیض در صدور پروانه با عدم رعایت خط آسمان موجب دندانه‌ای شدن سیما و منظر شهر خواهد شد افزود: این کار ظلمی فاحش به صاحبان املاک ریزدانه است. به گزارش ایسنا، حسن خلیل‌آبادی در دویست و هفتاد و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر که به بررسی بودجه سال ۱۴۰۰

 تبعیض در صدور پروانه با عدم رعایت خط آسمان ظلمی فاحش به صاحبان املاک ریزدانه است

یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تبعیض در صدور پروانه با عدم رعایت خط آسمان موجب دندانه‌ای شدن سیما و منظر شهر خواهد شد افزود: این کار ظلمی فاحش به صاحبان املاک ریزدانه است.

به گزارش ایسنا، حسن خلیل‌آبادی در دویست و هفتاد و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر که به بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران اختصاص یافت، با پیشنهاد نائب رئیس شورای شهر مبنی بر تصویب مبلغ پیشنهادی و افزایش بودجه در ساخت و سازهای جدید به منظور حفظ خط آسمان و همسان‌سازی ساخت موافقت و بر رعایت این حق برای سایران تاکید کرد و گفت: همترازی بناها مبتنی بر نیاز عمومی است. این ناهمسانی و نابرابری در مناطق جنوبی تهران بسیار مشهود است و در این زمینه پذیرای مراجعه کنندگان بسیاری هستم.

وی افزود: در یک محله یا گذر ۵۰ تا ۶۰ پلاک با طبقات مشخصی شکل گرفته‌اند و فقط به چند پلاک پروانه نمی‌دهند تا ملک خود را همتراز با دیگر ساختمان‌ها بسازند و به ناچار مجبور می‌شوند با کاهش طبقه به ساخت بنا اقدام کنند.

خلیل‌آبادی با تاکید بر اینکه مالکان با عدم صرفه برای ساخت مواجه هستند، عنوان کرد: این ریزدانه‌ها بین کوچه‌ها به صورت دندانه‌ای باقی مانده و مراجعه کنندگان نارضایتی خود را از وضع پیش آمده اعلام می‌کنند. از آنجایی که هم‌ترازی بناها درخواست بسیاری از شهروندان است، باید به آن احترام بگذاریم و به این امر توجه کنیم که تبعیض در ساخت و ساز ظلم فاحشی در حق مالکان مجاور در معابر شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: پیش از این در ماده شش لایحه ۱۴ ماده‌ای بسته محرک اقتصادی در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا مصوب شده بود شهرداری تهران موظف است به منظور سامان بخشی سیمای شهر و رعایت خط آسمان، کاهش تخلفات حین اجرا، متناسب سازی ضوابط با شرایط هر منطقه و ساماندهی به سطح اشغال در پهنه‌های طرح تفصیلی ظرف مدت یک ماه بازبینی ضوابط طرح تفصیلی را به اتمام رسانده و برای تصویب به کمیسیون ماده پنج ارائه کند.

منبع:ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.