تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1400 - 18:29
20 بازدید
کد خبر : 165867

اسدآباد نیازمند خانه سالمندان و مرکز نگهداری معلولان

اسدآباد نیازمند خانه سالمندان و مرکز نگهداری معلولان

ایسنا/همدان رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد گفت: شهرستان اسدآباد فاقد سرای سالمندان و مرکز نگهداری شبانه روزی و روزانه معلولان است که وجودشان در شهرستان ضرورت دارد. مرضیه نانکلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: راه اندازی این دو مهم در شهرستان نیازمند ورود و مشارکت بخش خصوصی بوده که تاکنون در این رابطه متقاضی بخش

اسدآباد نیازمند خانه سالمندان و مرکز نگهداری معلولان

ایسنا/همدان رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد گفت: شهرستان اسدآباد فاقد سرای سالمندان و مرکز نگهداری شبانه روزی و روزانه معلولان است که وجودشان در شهرستان ضرورت دارد.

مرضیه نانکلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: راه اندازی این دو مهم در شهرستان نیازمند ورود و مشارکت بخش خصوصی بوده که تاکنون در این رابطه متقاضی بخش خصوصی وجود نداشته است.

وی با اشاره به شرایط مناسب شهرستان اسدآباد از نظر آب و هوایی و عدم آلودگی صوتی و هوا برای ایجاد و راه اندازی سرای سالمندان افزود: برای بهره مندی شهرستان از این دو امر یکی از راهکارها ورود و استفاده از ظرفیت هیئت امنایی است تا نیاز شهرستان مرتفع شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد با اشاره به وجود ۲۸۰۰ معلول جسمی حرکتی و ذهنی در شهرستان ادامه داد: از این تعداد هفت معلول تحت پوشش و مستمری بهزیستی است و مابقی به صورت موردی از بهزیستی خدمات دریافت می کنند.

وی در ادامه در رابطه با بحث ساختمان اورژانس اجتماعی اسدآباد گفت: کلنگ زنی ساختمان اورژانس اجتماعی شهرستان امسال انجام گرفت و در حال حاضر تمامی کارهای آن انجام گرفته و دو خیر نیز برای ساخت ساختمان اورژانس اجتماعی جذب شده و نماینده مردم اسدآباد نیز در رابطه با اعتبار لازم ساخت قول های مساعدی داده که با مساعد شدن آب و هوا در بهار سال آینده عملیات اجرایی طرح آغاز و ظرف یک سال ساخت ساختمان اورژانس اجتماعی انجام خواهد شد.

نانکلی تعداد خانوار حمایتی و امور اجتماعی بهزیستی شامل زنان سرپرست خانوار و ازکارافتاده را ۱۸۵ نفر برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر بهزیستی شهرستان دارای ۱۵ پرونده شبه خانواده بوده که این کودکان دارای سرپرست نبوده و بهزیستی سرپرستی آنها را برعهده گرفته و یا با تأیید بهزیستی سرپرستی این موارد به اقوام کودک و یا افراد مطمئن سپرده شده است.

وی در ادامه با اشاره به مسکن مددجویان بهزیستی نیز بیان کرد: امسال بیش از ۱۰۰ مورد از مددجویان بهزیستی شهرستان در سطح روستا به بنیاد مسکن معرفی شدند که از این تعداد ۴۵ خانوار روستایی تحت حمایت بهزیستی برای بهره مندی از مسکن محرومان توسط بنیاد مسکن تأیید و به بانک معرفی و نسبت به تکمیل پرونده خود در بانک اقدام کرده اند.

نانکلی خاطرنشان کرد: در رابطه با مسکن محرومان در روستاها در صورت داشتن زمین لازم توسط معلولان و نیازمندان تحت پوشش، ۵۰ میلیون تومان به صورت رایگان و ۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره و نیز با امتیازات آب و برق برای آنها برای ساخت مسکن  پرداخت می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد در پایان با اشاره به دو مورد مسکن ایتام زیر ۶ سال در اسدآباد یادآور شد: ساخت مسکن این دو کودک در مرحله نازک کاری قرار دارد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.