تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1400 - 15:05
21 بازدید
کد خبر : 164380

اجرای کامل نسخه‌نویسی الکترونیک با عدم چاپ دفترچه جدید

اجرای کامل نسخه‌نویسی الکترونیک با عدم چاپ دفترچه جدید

ایسنا/همدان سرپرست مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان از عدم چاپ دفترچه جدید بیمه شدگان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی صرفاً با داشتن کارت شناسایی و کد ملی می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کرده و خدمات بیمه‌ای دریافت کنند. سمیرا نوری چهارشنبه ۶ اسفند در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه

اجرای کامل نسخه‌نویسی الکترونیک با عدم چاپ دفترچه جدید

ایسنا/همدان سرپرست مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان از عدم چاپ دفترچه جدید بیمه شدگان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی صرفاً با داشتن کارت شناسایی و کد ملی می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کرده و خدمات بیمه‌ای دریافت کنند.

سمیرا نوری چهارشنبه ۶ اسفند در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یکی از اهداف نسخه نویسی الکترونیکی غیرکاغذی شدن درمان بوده است، تصریح کرد: جا دارد در این زمینه نیز گامی برداشته شود که عدم چاپ دفترچه جدید یکی از این گام هاست.

وی با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک یک الزام قانونی است، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال باید طرح نسخه نویسی الکترونیک که قانون بوده و الزام است، اجرایی شود.

نوری با اشاره به اینکه بخش هایی از طرح نسخه نویسی الکترونیکی پیش رفته و سرمایه‌گذاری‌های زیادی نیز برای آن انجام شده است، افزود: امروز که در روزهای پایانی سال ۹۹ هستیم، باید گام‌های اساسی برای اجرای کامل این طرح برداریم.

وی با بیان اینکه عدم چاپ دفترچه یکی از گام های اجرای نسخه نویسی الکترونیک است، یادآور شد: بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در صورتی که استحقاق درمان بیمه‌ای داشته باشند فقط با ارائه کارت ملی و شناسنامه برای افراد زیر ۱۸ سال می‌توانند خدمات بیمه‌ای دریافت کنند.

سربرگ درمانگاه و پزشک جایگزین دفترچه‌های درمانی

نوری تأکید کرد: زین پس سربرگ درمانگاه و پزشک جایگزین دفترچه‌های درمانی خواهد شد و پزشک در سربرگ خود می‌تواند کد ملی بیمار را بعد از استحقاق سنجی درج کرده و همان برگه را برای سازمان تأمین اجتماعی به عنوان برگه دفترچه درمانی ارسال کند.

سرپرست مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه آغاز طرح نسخه نویسی الکترونیک مربوط به سال ۹۶ بوده است، خاطرنشان کرد: تمامی پزشکان طرف قرارداد سازمان در این زمینه آموزش دیده‌اند و مشکل سخت افزاری مطب‌ها و داروخانه ها حل شده است.

وی با تأکید بر اینکه ۹۹ درصد آموزش پزشکان تکمیل شده است، درباره طولانی شدن روند نسخه نویسی و یا دریافت دارو، گفت: نسخه نویسی الکترونیک بر بستر اینترنت انجام می‌شود که قطعی برق و اینترنت ممکن است در مواقعی مشکلاتی ایجاد کند و به همین علت هنوز دفترچه‌ها حذف نشده است.

بیش از ۹۷ درصد پزشکان همدانی ترکیبی از نسخه نویسی کاغذی و الکترونیک دارند

وی با بیان اینکه بیش از ۹۷ درصد پزشکان استان همدان ترکیبی از نسخه نویسی کاغذی و الکترونیک را انجام می‌دهند، افزود: بیش از ۸۰ درصد از داروخانه‌های استان همدان ترکیبی از نسخه نویسی الکترونیک را انجام می‌دهند.

سرپرست مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه امسال نسبت به اجرای نسخه نویسی الکترونیکی ملزم تر شده‌ایم، یادآور شد: نسخه نویسی در موبایل نیز در دستور کار قرار دارد و به زودی اجرایی می‌شود.

نوری یکی از مزایای نسخه نویسی الکترونیک را ایجاد پرونده سلامت الکترونیک دانست و ادامه داد: پرونده سلامت الکترونیک در بستر نسخه نویسی الکترونیک ایجاد خواهد شد.

در پرداخت مطالبات کاملاً به روز هستیم

وی درباره مطالبات پزشکان از سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: در پرداخت مطالبات کاملاً به روز هستیم به‌طوریکه سازمان تأمین اجتماعی قبل از اجرای نسخه نویسی الکترونیک مطالبات پزشکان را به روز کرد و ۸۰ درصد هزینه پزشکانی که نسخه نویسی الکترونیک انجام می‌دهند و ۹۵ درصد هزینه پزشکانی که با امضای الکترونیک نسخه نویسی دارند، به صورت روزانه بعد از ۱۲ شب به حسابشان واریز می‌شود.

سرپرست مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان در ادامه خاطرنشان کرد: در پاراکلینیک‌ها و داروخانه‌هایی که نسخه پیچی الکترونیک انجام می‌دهند، ۳۰ درصد هزینه‌ها به صورت روزانه پرداخت می‌شود که این میزان رو به افزایش است.

نوری با اشاره به اینکه پزشکان و درمانگاه‌ها برای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی تسهیلات دریافت می‌کنند، افزود: پزشکان می‌توانند از تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی و درمانگاه‌ها از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی برای خرید سخت افزار دریافت کنند.

سرپرست مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان در ادامه با تأکید بر اینکه هنوز دفترچه درمانی حذف نشده است، مطرح کرد: در حال حاضر دفترچه حذف نشده است و فقط دفترچه جدیدی چاپ نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ۳۰ خدمت از خدمات سازمان تأمین اجتماعی غیرحضوری شده است، خاطرنشان کرد: با غیرحضوری شدن ۳۰ خدمت تأمین اجتماعی از ۷۰ میلیون مراجعه به سازمان کاسته شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.