تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آذر 1400 - 22:01
18 بازدید
کد خبر : 122527

آخرین وضعیت سیلاب خوزستان/تراز آب کارون در حال خروج از حد نرمال

آخرین وضعیت سیلاب خوزستان/تراز آب کارون در حال خروج از حد نرمال

ایسنا/خوزستان معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به احتمال آبگرفتگی جاده ساحلی و زیرگذرگاه‌های اهواز گفت: مسافران و شهروندان از اسکان در حاشیه رودخانه یا خروج غیرضروری از منزل تا دو روز آینده خودداری کنند. علیرضا عالیپور در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به ادامه بارندگی در دو روز آینده اظهار کرد:

آخرین وضعیت سیلاب خوزستان/تراز آب کارون در حال خروج از حد نرمال

ایسنا/خوزستان معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به احتمال آبگرفتگی جاده ساحلی و زیرگذرگاه‌های اهواز گفت: مسافران و شهروندان از اسکان در حاشیه رودخانه یا خروج غیرضروری از منزل تا دو روز آینده خودداری کنند.

علیرضا عالیپور در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به ادامه بارندگی در دو روز آینده اظهار کرد: با توجه به افزایش میزان آب رودخانه و بالا آمدن سطح آب، بنرهای هشداردهنده در سطح شهر و در حریم رودخانه جهت پرهیز شهروندان و مهمانان نوروزی از نزدیک شدن به سواحل رودخانه نصب شده است.

وی تصریح کرد: در صورتی که مسافران نوروزی بنا دارند در اهواز اسکان شبانه داشته باشند می‌توانند در نمایشگاه بین‌المللی اهواز که مکان مسقف و ایمنی است اسکان یابند. همچنین اماکن آموزش و پرورش و پارک بانوان واقع در بلوار گلستان جهت اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده اند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به احتمال آبگرفتگی جاده ساحلی اهواز، گفت: تراز آب رودخانه در حال خارج شدن از حد نرمال و مورد انتظار است و احتمالاً آب زیرگذرهای اهواز را در بر می‌گیرد.

عالیپور در خصوص احتمال آبگرفتگی منطقه چنیبیه اهواز و استحکام‌بخشی سیل‌بندهای آن نیز، گفت: این منطقه بستر رودخانه است و سیل‌بندهای آن در اختیار وزارت نیرو و سازمان آب و برق قرار دارد و این موضوع از قبل به مسئولان مربوطه اعلام شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در این منطقه زمین‌های کشاورزی وجود دارد، این منطقه از محدوده قانونی شهرداری اهواز خارج است و سازمان آب و برق باید نسبت به ترمیم یا استحکام سیل‌بندهای منطقه چنیبیه اقدام کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در پاسخ به اینکه آیا احتمال حادثه‌ای مشابه شیراز وجود دارد؟ گفت: بنا بر پیش‌بینی‌ها حادثه‌ای مشابه شیراز در اهواز رخ نمی‌دهد اما آنچه گفته می‌شود جهت هوشیاری مردم در خصوص نزدیک شدن به سواحل است.

وی افزود: طغیانی شبیه شیراز در اهواز نخواهیم داشت اما به دلیل اینکه برخی نقاط ساحلی حفاظ ساحلی ندارند باید مردم و مخصوصاً کودکان از نزدیک شدن به سواحل رودخانه خودداری کنند. همچنین ظرف دو تا سه روز آینده احتمال دارد با بالا آمدن دبی رودخانه، آب در زیرگذرگاه‌ها نشت کند که باید تا حد امکان خودروها از تردد غیرضروری در این نقاط خودداری کنند.

 

فرماندار ایذه خبر داد:

ایذه به حالت عادی برگشته است / بازگشت شهروندان به منازل

فرماندار ایذه با اشاره به آبگرفتگی معابر این شهرستان در شب گذشته، گفت: اکنون وضعیت در این شهرستان به حالت عادی برگشته است.

مصطفی سمالی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: روز گذشته به علت حجم بالای بارندگی و آبگرفتگی معابر، منازل چند محله تخلیه و فعالیت ادارات در روز جاری نیز تعطیل اعلام شد اما اکنون وضعیت در این شهرستان به حالت عادی برگشته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در ایذه بارندگی کمی وجود دارد اما مشکل خاصی نداریم. همچنین ساکنان محله‌هایی که روز گذشته منازل خود را تخلیه کردند به منازل خود بازگشته‌اند.

فرماندار ایذه در خصوص آخرین وضعیت روستای میراحمد غریبی‌ها که در معرض خطر رانش کوه قرار دارد، گفت: روز گذشته ساکنان منازل این روستا نیز شب را در خانه‌هایشان نماندند اما امروز به منازل خود بازگشتند.

سمالی بیان کرد: همچنین تمامی راه‌های منتهی به شهرستان ایذه باز شده‌اند.

 

ادامه بارندگی در خوزستان تا فردا

مدیرکل هواشناسی خوزستان از ادامه بارندگی‌ها تا اواسط وقت فردا خبر داد.

محمد سبزه‌زاری در گفت و گو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به تدوام فعالیت سامانه بارشی اظهار کرد: از امروز تا اواسط وقت فردا بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید به همراه تندباد لحظه‌ای به ویژه طی امروز و احتمال تگرگ در خوزستان را خواهیم داشت.

وی افزود: در این مدت آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه را خواهیم داشت. همچنین بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش‌بینی می‌شود و شمال خلیج فارس نیز مواج خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: به علت وزش بادهای شدید در روز جاری برخاستن گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق برای ساعاتی مورد انتظار است.

سبزه‌زاری بیان کرد: بیشترین حجم بارش‌ها طی امروز در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی خوزستان در حوضه‌های آبریز کرخه، دز، کارون و مارون است.

وی گفت: در شبانه‌روز گذشته آغاجاری با ۲۸.۴ و دهدز با ۱۱ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت نیز بین ۲۰ تا ۲۴ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

 

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری اهواز

احتمال بسته شدن خطوط بلوار ساحلی با بالا آمدن آب کارون

شهردار اهواز با اشاره به وضعیت بالا آمدن آب رودخانه کارون، گفت: در صورت نیاز مسیرهای خطوط بلوار ساحلی برای مدتی بسته می‌شود.

به گزارش ایسنا، منصور کتانباف در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری اهواز که امروز (۶ فروردین‌ماه) به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای مقابله با آبگرفتگی‌های احتمالی در سطح شهر برگزار شد، گفت: با توجه به احتمال افزایش دبی رودخانه کارون در صورت نیاز جهت رفاه حال شهروندان و مهمانان نوروزی که با شرایط آشنایی کافی ندارند با هماهنگی شورای ترافیک خوزستان و پلیس راهور، مسیرهای خطوط مسیر بلوار ساحلی برای مدتی بسته می‌شود.

شهردار اهواز تاکید کرد: کلیه مدیران مناطق و معاونین خدمات شهری به همراه نیروها با کلیه ماشین‌آلات به صورت شبانه‌روزی در سطح مناطق حضور موثر داشته باشند و تلاش همه جانبه برای رفع آبگرفتگی‌ها از سطح معابر نیز داشته باشند.

کتانباف تصریح کرد: در ابتدای تعطیلات، برخی از مسافرین در سواحل کارون اسکان داده شدند که با توجه به شرایط جوی کلیه مسافرین به سمت نمایشگاه بین‌المللی هدایت شدند. همچنین در این زمینه از مابقی ظرفیت‌ها از قبیل سالن‌های ورزشی و مدارس هم استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی بین‌بخشی بیان کرد: شهرداری اهواز به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم و تاثیرگذار زیر نظر ستاد بحران استانداری خوزستان آماده کمک در زمینه خدمات‌رسانی در زمینه مقابله با عوارض آبگرفتگی‌ها است.

شهردار اهواز گفت: همچنین فعالیت‌های ایمن‌سازی ساحل کارون در برخی نقاط انجام شده و همچنان نیز در جریان است.

وی خواستار شد: کلیه شهروندان و مسافرین برای پرهیز از خطرات در پیش رو تا عادی شدن وضعیت از تردد و رفتن به پارک‌های ساحلی خودداری کنند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.